Jerzy Engel: To mój kandydat na nowego selekcjonera

Od kiedy w mediach gruchnęła wiadomość o zwolnieniu Fernando Santosa z posady selekcjonera reprezentacji Polski, trwają zażarte dyskusje na temat jego następcy. Były opiekun kadry narodowej Jerzy Engel wskazał swojego faworyta.

Engel był selekcjonerem reprezentacji w latach 2000-2002. Do największych sukcesów jego kadencji trzeba zaliczyć awans na mundial w 2002 roku. Polskim piłkarzom w Korei i Japonii poszło jednak bardzo słabo i nie wyszli z grupy.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Engel po przygodzie z kadrą prowadził Wisłę Kraków, a później grecki APOEL. Po zakończeniu kariery na ławce trenerskiej często pojawia się w różnych programach piłkarskich w roli eksperta.

Faworyt Engela

Engel był niedawno w programie „Gość Wydarzeń” emitowanym na antenach telewizji Polski. Na pytanie kto powinien zastąpić Santosa, 70-latek nie wahał się zbyt długo z odpowiedzią.

– Tylko polski trener da sobie radę z prowadzeniem tej reprezentacji w tej chwili. Powiedziałem tak kiedyś i okazało się, że miałem rację. Według mnie żaden trener z zagranicy nie odnajdzie się w polskich realiach i realiach naszej kadry – powiedział Engel.

– Probierz jest na miejscu. Probierz zna doskonale realia PZPN i doskonale zna zespoły młodzieżowe i młodzieżowców. To jedyny rozsądny trener, który może tę reprezentację postawić na nogi – dodał doświadczony szkoleniowiec.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły