Euro 2020. W „polskiej grupie” trwa mecz Szwecja – Słowacja. Fatalny wynik dla Polaków!

Trwa mecz 2. kolejki grupy E turnieju Euro 2020. Do przerwy Szwecja remisuje ze Słowacją 0-0. Jeśli takim wynikiem zakończy się ten mecz, Polacy będą praktycznie pozbawieni szans na 2. miejsce w grupie już przed meczem z Hiszpanią. 

Jutro reprezentacja Polski przystąpi do jednego z najtrudniejszych meczów turniejowych w XXI wieku. W „meczu o życie” nasi piłkarze zmierzą się z nieobliczalną, naszpikowaną gwiazdami Hiszpanią. Tymczasem rywale w naszej grupie nie grają pod nas. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Wynik meczu Szwecja – Słowacja fatalny dla Polaków

Właśnie trwa mecz Szwecji ze Słowacją. Nasi sąsiedzi zza Bałtyku także nie mają ze Słowakami łatwej przeprawy. Do przerwy utrzymuje się wynik remisowy – 0-0. Jeśli takim wynikiem zakończy się ten mecz, przed meczem z Hiszpanią nasze szanse na awans będą już tylko iluzoryczne. 

W sytuacji, gdy Słowacja miałaby już 4 punkty po dwóch meczach (dzięki wygranej z Polską i remisowi ze Szwecją), nie zdołalibyśmy południowych sąsiadów doścignąć nawet nie przegrywając z Hiszpanią i pokonując Szwedów. Albowiem mimo, że mielibyśmy tyle samo punktów, co Słowacy, to oni mają lepszy bilans bezpośrednich pojedynków z naszą drużyną. Pokonali nas w sobotę, dzięki temu mieliby pewność, że nie zostaną wyprzedzeni przez Polaków nawet, gdy wysoko przegrają z Hiszpanami (bilans bramkowy już nie decyduje o końcowej kolejności drużyn w grupie). 

Polacy mogą jeszcze powalczyć o 3. miejsce w grupie, które teoretycznie może dać awans. Wówczas jednak musielibyśmy faktycznie nie przegrać z Hiszpanią, a jeśli już, to bardzo nieznacznie. I oczywiście pokonać Szwecję. Dodatkowo musimy liczyć, że kilka drużyn w innych grupach – walczących o 3. miejsce dające awans – będzie miało gorszy bilans bramkowy od nas. 

Najnowsze artykuły