EUROINS to oszuści? Tak. Uwaga na NAJGORSZĄ firmę ubezpieczeniową w Polsce [OPINIE]

Trudno znaleźć gorzej ocenianą firmę ubezpieczeniową w Polsce, niż EUROINS. Instytucja ta, mająca nawiasem mówiąc swoją siedzibę w Bułgarii, bezceremonialnie stara się wyłudzać od ludzi pieniądze. Opinie na jej temat są niemal jednogłośnie negatywne, czemu trudno się dziwić. Jeden z walczących o swoje prawa ma nawet nadzieję, że firma go pozwie. W artykule poniżej znajdziesz krótki materiał wideo, w którym Marcin Palion opisuje swój przypadek.

Artykuł ten powstał z inicjatywy Marcina Paliona, red. naczelnego portalu mPress.pl, który sam padł ofiarą skandalicznej polityki firmy EUROINS. W Polsce zarządzanej przez EINS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 543. 

EUROINS – opinie o ubezpieczycielu widmo

O rzekomej zaległości wobec firmy EUROINS dowiedziałem się z… alertu BIK. Zostałem dodany do bazy dłużników. Nigdy wcześniej nie otrzymałem bowiem pisma, ani telefonu od tegoż ubezpieczyciela i – mówiąc szczerze – nawet tej firmy nie znałem. A już na pewno nie wiązałem się z nią umową – mówi Marcin Palion.  

– Oczywiście natychmiast chciałem wyjaśnić, o co chodzi. Zacząłem szukać w internecie informacji na temat EUROINS, kontaktu do nich. Chciałem jak najszybciej zamknąć sprawę i pozbyć się negatywnego wpisu z BIK oraz BiG InfoMonitor. Okazało się jednak, że nie będzie to proste – rozpoczyna swoją opowieść dziennikarz mPress. Dodaje, że same opinie o EUROINS publikowane przez tysiące internautów mówiły już same za siebie. Ale jako redakcja zaczęliśmy szukać dalej. 

Po przeanalizowaniu przypadku firmy ubezpieczeniowej EUROINS doszliśmy do wniosku, że mamy tu do czynienia z ewidentnym szwindlem. I nie boimy się tego napisać, bo – jesteśmy przekonani – prędzej czy później ktoś im te oszukańcze praktyki udowodni. Znaleźliśmy – na wielu branżowych i wiarygodnych portalach – masę opinii pisanych przez oburzonych polityką EUROINS ludzi. Firma wysyła wezwania do zapłaty za przedłużenie polisy nawet do osób, które zerwały z nią umowę… półtora roku wcześniej. I już dawno ubezpieczają swój pojazd w innej firmie. Lub w ogóle go nie posiadają.  

Rzekomy wierzyciel chce pieniędzy. Rzekomy dłużnik nie wie, gdzie je wpłacić

– Jak wspomniałem, nigdy wcześniej nie słyszałem nawet o EUROINS. Ale przede wszystkim zależało mi na tym, by nie widnieć jako osoba niewiarygodna finansowo w rejestrach gospodarczych jak BIK oraz BiG InfoMonitor. Uznałem zatem, że najpierw ureguluję (moim zdaniem nienależne) 808 zł, a sprawę będę wyjaśniał później. Byle tylko wykreślono mnie z tego nieszczęsnego BIK-u – mówi pokrzywdzony. 

Sęk w tym, że z firmą EUROINS kontakt jest… praktycznie niemożliwy. – Wysłałem do nich kilka maili – pierwszego bodaj 26 listopada 2021 r. Dziś mamy 22 stycznia 2022 r. Na żaden nie otrzymałem odpowiedzi. Pytałem nie tylko, o co chodzi, ale też na jaki nr rachunku bankowego mogę wpłacić rzekomą zaległość. Cisza w eterze – mówi sfrustrowany całą sytuacją Marcin Palion. 

Co to jest EUROINS i jak się z nimi skontaktować?

Bułgarska firma ubezpieczeniowa EUROINS, działająca również na terenie Polski, dopuszcza się nieuczciwych praktyk rynkowych – m.in. domagając się pieniędzy od ludzi, wobec których od dawna nie są wierzycielem. Ogromny bajzel organizacyjny czy może zorganizowana akcja wyłudzania środków od nieświadomych konsumentów?

Jak skontaktować się z Euroins będąc niesłusznie posądzonym o niepokrywanie należności? Otóż naszym zdaniem z poziomu telefonu czy komputera nie jest to możliwe. Ale zawsze można przecież odwiedzić mało przejmujących się naszymi problemami konsultantami w siedzibie firmy znajdującej się w Warszawie przy ul. Puławskiej 543.

Może „face to face” będą bardziej skorzy do porozumienia, albo chociaż udzielenia konkretnej informacji. Naszym zdaniem firma do tego stopnia ignorująca konsumentów, nie ma prawa w cywilizowanym kraju funkcjonować. I chyba to będzie najlepszą puentą. 

Jak walczyć z EUROINS? 

Co zrobić w sytuacji, kiedy również do Ciebie trafi list z żądaniem zapłaty od EUROINS lub po prostu firma ta zamieści negatywny wpis na Twój temat w BIK lub BiG InfoMonitor, choć nigdy nie miałeś z nią styczności? 

Przede wszystkim:

  • Natychmiast (na wszelki wypadek) wyślij e-mail do EUROINS z żądaniem wyjaśnień
  • Jak najszybciej zgłoś reklamację do BiG InfoMonitor (można to zrobić przez ich stronę internetową)
  • Prześlij podobną wiadomość do BIK 
  • Opcjonalnie możesz wytoczyć Euroins Sp. z o.o. proces o próbę wyłudzenia

Przede wszystkim, ostrzeż znajomych i rodzinę przed tą firmą. Udostępnij ten artykuł i wideo, gdzie się da. Nie polecamy nawet kupować samochodów ubezpieczonych w EUROINS. A już – broń Boże – zawierać umów z tak niepoważnym, aroganckim wręcz podmiotem. 

6
0
Skomentuj ten artykułx