Fabian Drzyzga: „Spodek się uniesie”

Reprezentacja Polski w siatkówce awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Spotkanie na gorąco skomentował rozgrywający Biało-Czerwonych Fabian Drzyzga.

Polska od samego początku była lepsza od Rosji. W pierwszym secie podopieczni Heynena bardzo szybko wyszli na wysokie prowadzenie. Zawodnicy sprawiali wrażenie bardzo dobrze przygotowanych pod względem fizycznym i mentalnym i zdusili rywali.

– Myślę, że nie wchodziliśmy w to spotkanie z takim nastawieniem. Akcje które wykonywaliśmy w takcie pierwszego seta nakręcały nas na to, że będziemy grać dobrze i będziemy to utrzymywać przez cały mecz. Pierwszego seta zagraliśmy prawie perfekcyjnie. Jednak mieliśmy duże problemy w przyjęciu – przyznał Drzyzga.

Polacy grali bardzo dobrze w ataku oraz w obronie, skuteczny był również blok. Biało-Czerwoni byli wspierani gorącym dopingiem fanów siedzących na trybunach w gdańskiej hali.

– Czerpiemy radość z tego, że gramy przy takiej publiczności. Chcieliśmy zagrać ten turniej do samego końca. Cieszymy się z tego. Jaki będzie rezultat, to życie pokaże – stwierdził rozgrywający.

– Atmosfera była niesamowita, pomogliśmy w tym naszą grą. Klimat był jeszcze lepszy niż nasza gra, a o to trudno było podczas meczu z Rosją. Przed nami mecz w Katowicach, Spodek się uniesie – dodał Drzyzga.

Najnowsze informacje