Strona głównaOpinieFogiel atakuje Konfederację: rozbijają jedność prawicy i pomagają Tuskowi w rządzeniu

Fogiel atakuje Konfederację: rozbijają jedność prawicy i pomagają Tuskowi w rządzeniu

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel udzielił wywiadu dla Interii, w którym nie omieszkał uderzyć w Konfederację. Jego zdaniem antypisowskie działania Krzysztofa Bosaka i spółki rozbijają całą prawą stronę polskiej polityki i pomagają rządzić Donaldowi Tuskowi.

Liderzy Konfederacji wielokrotnie w ostatnich miesiącach czy nawet latach wykluczali ewentualną współpracę zarówno z Prawem i Sprawiedliwością, jak i Koalicją Obywatelską. Krzysztof Bosak, a więc kluczowy polityk partii, zawsze mocno krytykował PiS, negując ewentualną koalicję.

Radosław Fogiel zwrócił uwagę, że członkowie Konfederacji zbyt wielką uwagę skupili na krytyce Prawa i Sprawiedliwości, co pomaga w rządzeniu obecnej władzy. – Również Konfederacja, którą część komentatorów chciała widzieć jako naszego koalicjanta, postawiła sobie za cel głównie atakowanie PiS w nadziei, że trochę naszego elektoratu uda im się przejąć – powiedział Fogiel.

– Wciąż to widzimy: dużo bardziej zajadle politycy Konfederacji atakują PiS niż rządzących. My apelujemy o jedność na prawicy, by nie grać przyszłością Polski z lewicowo-liberalną koalicją, ale widać, że partyjniactwo przeważa – dodał 42-latek.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Niech przestaną rozbijać jedność prawicy i pomagać Tuskowi w rządzeniu – zaapelował Fogiel.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Romans? Hiszpańskie media o tym, co robi Lewandowska. Koniec spekulacji

To bardzo gorący okres dla Anny Lewandowskiej, a przy okazji jej męża - Roberta, ze względu na domniemany...

Będzie tragedia? Probierz powiedział, co szykuje na mecz z Francją

Dla nas - mecz "o nic". Choć niektórzy nazywają go walką o honor. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na...

Ostatnie newsy