Ile wynosi emerytura Franciszka Pieczki? Polacy przecierają oczy

Franciszek Pieczka i zawodowa emerytura? Jak ustaliliśmy kilka miesięcy temu, były to pogłoski wyssane z palca. Aktor jednak – jak wiadomo – dawno już osiągnął wiek emerytalny, co w oczywisty sposób uprawnia go do pobierania świadczenia z ZUS. Ile dziś ono wynosi?

Życie prywatne Pieczki wzbudza zainteresowanie mediów od wielu lat. Być może z uwagi na fakt, iż 94-letni obecnie aktor niechętnie udziela wywiadów. Stroni nie tylko od dziennikarzy prasowych, ale i od częstych wizyt w telewizji. 

Potwierdzone. Bank będzie musiał oddać ci pieniądze. To dotyczy milionów Polaków

Przypuszczamy, że to właśnie z tego względu na temat Franciszka Pieczki pojawia się masa nieprawdziwych lub nierzetelnie podanych informacji. Na przykład te sprzed kilku tygodni o rzekomym zakończeniu kariery artystycznej, które prostować musiała redakcja mPress.

Wówczas udało nam się porozmawiać z synem aktora. Tak samo jak w obliczu fake newsów – ciągle niestety powielanych – o śmierci leciwego aktora. – Tata czuje się dobrze – zapewniał nas w lipcu Piotr Pieczka, syn aktora znanego z Czterech Pancernych i Psa czy serialu Ranczo

Emerytura Franciszka Pieczki. Ile ZUS wypłaca aktorowi?

Emeryci bez wątpienia są zainteresowani tym, jaka kwota co miesiąc wpływa na konto Franciszka Pieczki w związku z wypracowanym przez niego świadczeniem emerytalnym. 

Celebryci, a także inne znane osoby nierzadko (jak chociażby Maryla Rodowicz czy Krzysztof Cugowski) narzekają na to, że kwota świadczenia wyliczona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych negatywnie ich zaskoczyła. A Pieczka?

Musisz złożyć ważny wniosek do ZUS. Został tylko tydzień, inaczej pieniądze przepadną

Otóż udało nam się dowiedzieć tyle, że kwota świadczenia emerytalnego Franciszka Pieczki jest „stosunkowo wysoka” (prawdopodobnie stanowi 3-4 krotność najniższej emerytury w br.). Nigdy na nią nie narzekał, a już na pewno nie publicznie. Stać go – mimo kilkuletniego braku aktywności zawodowej – na godne życie. Ponadto może pozwolić sobie na przyjemności, które nie są oczywiste dla przeciętnego, polskiego seniora. M.in. na wakacje nad Bałtykiem, o których opowiadał nam ostatnio syn aktora – Piotr Pieczka (TUTAJ).

Posiada także oszczędności i nie jest utracjuszem. Wiele pieniędzy przeznacza na wypoczynek i sprawianie radości rodzinie oraz wnukom

0
Skomentuj ten artykułx