Znamy już datę pogrzebu Franciszka Pieczki. Oto, gdzie spocznie zasłużony aktor

Wiemy już, kiedy pogrzeb Franciszka Pieczki. 94-letni aktor zmarł przed czterema dniami. Informacje o uroczystościach jego pożegnania przekazała dziś rodzina zmarłego.

Doniesienia o odejściu aktora znanego między innymi z „Czterech pancernych” czy – w ostatnim czasie – niemal równie kultowego serialu „Ranczo” – wstrząsnęły całym krajem. Miliony Polaków doceniały bowiem artystyczny dorobek F. Pieczki, a także jego wkład w polską kulturę i odbudowę kraju w wielu trudnych momentach.

Franciszek Pieczka – pogrzeb. Rodzina przekazała datę i szczegóły

Masza święta za duszę Franciszka Pieczki odbędzie się 29 września 2022 r. w Kościele pw. Najświętszego serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Z kolei sam pogrzeb będzie miał miejsce na cmentarzu w Aleksandrowie.

„Ze smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że 23.09.2022 r. w wieku 94 zmarł Ś.P. Franciszek Pieczka, aktor” – przekazała rodzina.

Smutne informacje o śmierci aktora dotarły już oczywiście do niemal każdego Polaka. Teraz przekazano konkrety dotyczące ostatniego pożegnania legendarnego artysty.

„Msza święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona dnia 29.09.2022 r. o godz. 12:00 w Kościele pw. Najświętszego Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie” – czytamy na nekrologu.

Franciszek Pieczka pogrzeb kiedy pogrzeb data śmierć

Przypomnijmy, że przez wiele lat Franciszek Pieczka mieszkał w Falenicy wraz z rodziną – między innymi synem, Piotrem Pieczką oraz jego żoną. Najbliżsi opiekowali się nim do ostatnich chwil. Pogrzeb Franciszka Pieczki będzie bez wątpienia bolesnym momentem nie tylko dla jego rodziny, ale i mnóstwa znajomych, przyjaciół, a nawet postronnych osób, które po prostu ceniły dorobek aktora.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx