Gdzie jest Agnieszka Matejko? Policja nie ma dobrych wieści, minęło 20 dni od zaginięcia

Gdzie jest Agnieszka Matejko? 16-letnia matka, wraz ze swoim kilkutygodniowym dzieckiem, zaginęła już ponad 20 dni temu. Zgłoszenie przyjęła KPP w Limanowej. Później natomiast sprawa została przekazana krakowskiej policji. 

Redakcja mPress.pl próbowała w ostatnich dniach dociec, czy pojawiły się nowe informacje w sprawie zaginięcia Agnieszki Matejko. Wkrótce minie miesiąc od momentu, w którym opuściła ośrodek wypoczynkowy w okolicach Limanowej (woj. małopolskie) i przepadła bez śladu. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Gdzie jest Agnieszka Matejko? Nowe informacje w sprawie zaginięcie młodej matki

Sprawa została przekazana do V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Czyli tam, gdzie pani zamieszkiwała. W naszym mieście przebywała tylko na wypoczynku, dlatego to my przyjęliśmy zgłoszenie. Zgodnie z przepisami – sprawę w kolejnym etapie przejęła jednostka, której zaginiona podlega – powiedziała w rozmowie z portalem mPress.pl asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy KPP w Limanowej. Zwróciliśmy się również do rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. 

Niestety, nie usłyszeliśmy dobrych wieści. W sprawie zaginięcia Agnieszki Matejko wciąż niewiele wiadomo. Nie więcej, niż dwa tygodnie temu. Jak przyznał mł. asp. Piotr Szpiech – trwają w tej sprawie czynności procesowe, o których nie może mówić. – Wszelkie nowe informacje, które mogą trafić do przestrzeni publicznej, przekazujemy na bieżąco w komunikatach – wyjaśnił nam rzecznik KMP w Krakowie.

Zaginięcie Agnieszki Matejko

Nastolatka 28 czerwca, około godz. 15:10, opuściła dom wczasowo-agroturystyczny w miejscowości Owieczka (powiat limanowski) i udała się w nieznanym kierunku. Na rękach miała 7-tygodniowego syna. Do tej pory nie nawiązała kontaktu z opiekunami. Zaginiona wraz z dzieckiem udała się w nieznanym kierunku, pozostawiając wózek dziecięcy, ubrania swoje, jak i dziecka wraz z rzeczami niezbędnymi do pielęgnacji dziecka oraz dowód osobisty. 

Rysopis zaginionej:

  • Szczupła budowa ciała
  • Włosy koloru wiśniowo-rudego
  • Twarz pełna
  • Uszy normalne przylegające
  • Nos normalny prosty
  • Uzębienie pełne
  • Mocno zarysowane brwi

Niestety, policja niechętnie mówi o czynnościach podejmowanych w tej sprawie. Co ciekawe, początkiem lipca dziennik „Fakt” ujawnił, że funkcjonariusze postanowili nie przeszukiwać na razie okolicznych terenów (w tym lasów), z pomocą ratowników i psów tropiących. Taka decyzja pozostawała podtrzymana kilka dni po zaginięciu 16-latki i jej dziecka.

Okoliczności zaginięcia

Szesnastoletnia Agnieszka Matejko jest podopieczną ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Krakowie. Razem ze swoim dwumiesięcznym synkiem i innymi osobami, przyjechała 25 czerwca na Limanowszczyznę. Miała wypoczywać w miejscowości Owieczka w gminie Łukowica. Tam razem z innymi była zakwaterowana w jednym z domów wczasowych – donosi serwis Sadeczanin.info.

Początkowo sądzono, że 16-latka po prostu wyszła na spacer. W miarę mijania kolejnych godzin miano nadzieję, że wróci jeszcze przed powrotem grupy do Krakowa. Zaginięcie zgłoszono dopiero po 2 dniach. 

źródło: mPress.pl

POPULARNE DZIŚ: Europejski Nakaz Aresztowania Jacka Jaworka. Podinsp. Nowara: jest to raczej kwestią czasu

Najnowsze artykuły