Strona głównaOpinieGiertych: Kamiński i Ziobro mogą się spodziewać wyroku w granicach 6-7 lat

Giertych: Kamiński i Ziobro mogą się spodziewać wyroku w granicach 6-7 lat

Roman Giertych wrócił do polityki i wszedł do Sejmu razem z Koalicją Obywatelską. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi oświadczał, że gdy demokratyczna opozycja dojdzie do władzy, on rozliczy się z tymi, którzy napsuli mu w życiu.

Parlamentarzysta opozycyjnej partii ogłosił, że planuje złożenie zawiadomienia do prokuratury dotyczącego spotkania, które zorganizował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z Mariuszem Kamińskim, Bogdanem Święczkowskim i Ernestem Bejdą.

„W kampanii nie było czasu. Dzisiaj podpisałem zawiadomienie dotyczące m.in. Ziobry i Kamińskiego za naciskanie na prokuratorów, którzy nie chcieli stawiać mi zarzutów i za to zostali zdymisjonowani. Chcieli wyeliminować adwokata wielu ludzi opozycji” – napisał Giertych na Twitterze.

Giertych chce zamykać do więzienia

Zdaniem ekspertów z Citizen Lab w grudniu 2021 roku Giertych i prokurator Ewa Wrzosek byli podsłuchiwani przez słynne oprogramowanie Pegasus. To na wspomnianym spotkaniu Ziobro, Kamiński, Bejda i Święczkowski mieli rozmawiać na ten temat.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Teraz, kiedy opozycja doszła do władzy, Giertych ma swoje pięć minut chwały i może straszyć swoich rywali. Były minister edukacji narodowej chce ich wsadzić do więzienia na długie lata.

– Panowie Ziobro, Kamiński i Święczkowski mogą spodziewać się wyroku w granicach 6-7 lat pozbawienia wolności za to, co mi zrobili – zapowiedział Giertych w rozmowie z Wirtualną Polską.

Czytaj także:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy