Gliński: Debata Tuska i Kaczyńskiego nie ma sensu

Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, udzielił wywiadu dla tygodnika „Sieci”, w którym poruszył między innymi kwestie debaty pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem.

Gliński będzie startował w zbliżających się wielkimi krokami wyborach parlamentarnych. Doświadczony polityk ruszy do boju z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu warszawskim.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Sporo ostatnio dyskutuje się o zrobieniu debaty pomiędzy liderem PiS, Jarosławem Kaczyńskim a liderem opozycji, Donaldem Tuskiem.

Do publicznej rozmowy przed kamerami Kaczyńskiego namawia też Roman Giertych, startujący do wyborów z listy Koalicji Obywatelskiej.

Gliński uważa debatę za zbędną

Gliński nie widzi większego sensu w debacie Kaczyńskiego z Tuskiem. Jego zdaniem prezes PiS jest, jak sam mówi, przeciwieństwem Tuska i jego poglądów.

„Platforma ma wielkich sponsorów i aspiruje do władzy, ale nie jest w stanie spełnić swoich postulatów. Jarosław Kaczyński i PiS potrafią to zrobić. Ostatnie lata to nieprawdopodobny sukces, za którym stoi Jarosław Kaczyński”  – stwierdził Gliński.

„To wszystko w dobie pandemii, wojny i nienawiści ze strony opozycji. Dlatego uważam, ze debata z Tuskiem nie miałaby sensu” – podkreślił minister.

Czytaj także:

Najnowsze artykuły