Grupa Polsat Plus dalej będzie wspierać polską siatkówkę

Portal „Polsat Sport” poinformował, że Grupa Polsat Plus będzie sponsorem tytularnym PlusiLigi mężczyzn i sponsorem strategicznym Tauron Ligi kobiet do 2028 roku.

Z nowej umowy wynika, że Plus będzie sponsorem tytularnym ligi mężczyzn oraz sponsorem strategicznym ligi kobiet. Z kolei telewizja Polsat nabyła prawa do pokazywania obydwu lig do 2028 roku.

– Plus, Polsat i siatkówka są nierozłączne. Jako Plus wspieramy siatkówkę od ponad 23 lat, a Polsat od kilkunastu lat jest głównym nadawcą telewizyjnym, który zapewnia Polakom możliwość jej oglądania. I Plus i Polsat pomogły w stworzeniu z siatkówki królowej sukcesów polskich gier zespołowych na skalę światową. Jesteśmy dumni, że będziemy partnerami Polskiej Ligi Siatkówki co najmniej do 2028 roku – powiedział wiceprezes zarządu Cyfrowego Polsatu Maciej Stec.

– W zawodowym sporcie liczą się długie projekty, stałość w biznesowych uczuciach i śmiałe wizje, które można realizować tylko przy udziale partnerów chcących dostrzec potencjał drzemiący w danym sporcie – dodał prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.

Warto przypomnieć, że Plus jest sponsorem tytularnym polskiej ligi mężczyzn nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Od nowego sezonu rozgrywki zyskają nowe logo, w którym pojawi się także logo Plusa.

– Wielkim sukcesem naszej współpracy – zarówno Plusa, jak i Polsatu – z Polską Ligą Siatkówki jest zbudowanie super pozytywnego wizerunku siatkówki i stworzenie z niej sportu oglądanego przez całe rodziny, sportu bezpiecznego, kojarzącego się z wieloma sukcesami oraz świetną zabawą i rozrywką – dodała Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska z zarządu Cyfrowego Polsatu.