Grzegorz Lato radzi Santosowi i kolejny raz uderza w Lewandowskiego

POPULARNE DZIŚ

Grzegorz Lato w rozmowie z „Super Expressem” wypowiedział się na temat reprezentacji Polski i nowych porządków, jakie w niej nastały.

Od niedawna nowym selekcjonerem reprezentacji jest Fernando Santos. Grzegorz Lato uznał, że to dobry wybór, choć sam optował za selekcjonerem z Polski.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz były znakomity piłkarz ma swoje zdanie na temat sposobu, w jaki kadrą ma zarządzać Santos.

– Na pewno nie może sobie pozwolić na to, by to zawodnicy nim rządzili.  Zasady muszą być tak ustalone, jak na statku. Paragraf 1: kapitan ma zawsze rację. Paragraf 2: jeśli nie ma racji, patrz paragraf 1. I koniec! Zawodnicy dostają założenia taktyczne i muszą je zrealizować – powiedział Lato.

Lato krytykuje Lewandowskiego

Król strzelców Mistrzostw Świata z 1974 roku nie omieszkał także nawiązać do kapitana naszej reprezentacji Roberta Lewandowskiego.

– Nie neguję jego klasy. To kawał zawodnika. Ale nie może być we wszystkim wyrocznią. W meczu z Argentyną Robert stał i machał rękami. Nie zrobił nawet jednego sprintu – ocenił 100-krotny reprezentant Polski.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x