Grzegorz Lato: jestem z tą reprezentacją na dobre i złe. Piękne słowa legendy reprezentacji Polski [WYWIAD 2021]

Grzegorz Lato o szansach Polaków na Euro 2020 / 2021 mówi z umiarkowanym optymizmem. Legendarny piłkarz i były prezes PZPN w wywiadzie dla mPress.pl zaznacza jednak, że „jest z tą reprezentacją na dobre i złe”. Od tematu starcia z Hiszpanią – jak wielu innych ekspertów – lekko się dystansuje. Jak wiemy, niemal na pewno będzie ono dla nas najtrudniejsze. 

Euro 2020 trwa. Już w poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych, którzy zainaugurują zmagania w grupie E meczem ze Słowacją. W wywiadzie dla mPress.pl Grzegorz Lato – legenda polskiej i światowej piłki – ocenia szanse naszej kadry na tym turnieju. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Grzegorz lato o szansach Polski na Euro 2020

Czy jeśli nie wygramy ze Słowacją, będziemy mogli powoli pakować walizki? Tego Grzegorz Lato nie mówi wprost. Wskazuje jednak, że starcie to będzie kluczowe w kontekście walki o dobry wynik reprezentacji Polski na Euro 2020. – Każdy mecz jest inny. Jak pan dobrze wie, patrząc na statystyki, niestety – graliśmy z nimi 8 razy, 4 razy przegraliśmy, ostatnio nawet 2-0. Trzy wygrane i jeden remis – przytoczył niekorzystne dla Polski statystyki meczów ze Słowacją Grzegorz Lato, już na początku naszej rozmowy. 

Niektórzy dziennikarze już dopisują nam 3 punkty za mecz ze Słowacją – zauważa Lato, wyraźnie niepocieszony takim podejściem. 

Blamaż w meczu z Hiszpanią? Niekoniecznie

Czy Grzegorz Lato obawia się blamażu w meczu z Hiszpanią? Nie zaprzecza, ale ma nadzieję, że nie będzie tak, jak „wszyscy się spodziewają”. – Jak jechaliśmy na Wembley, to też wszyscy mówili: A! Przegramy trójkę, czwórkę. A okazało się, że Anglicy wywalczyli ledwo 2-1 – przypomina optymistycznie 100-krotny reprezentant Polski. 

Lato przyznał, że mecze Euro 2020 ogląda w domu. – Nie będę na żadnym meczu – na spokojnie w domu, przed telewizorem – skwitował. 

Zaznaczył jednocześnie, że aby ograć Słowaków, nasi reprezentanci muszą dać z siebie absolutnie wszystko. Chociażby mecze sprzed lat pokazały, że nasi południowi sąsiedzi nigdy nie zawieszają nam nisko poprzeczki. Całego wywiadu z Grzegorzem Lato można posłuchać używając playera na początku tego artykułu.

Redakcja poleca również:

źródło: mPress.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze artykuły