Gwiazda brazylijskiej siatkówki mówi dość. Nie zagra już w kadrze

Po nieudanych dla brazylijskich siatkarzy igrzyskach olimpijskich w Tokio, z kadrą Canarinhos pożegnała się jedna z jej największych gwiazd – Wallace. 34-latek napisał na Instagramie, że kończy reprezentacyjną karierę.

Na igrzyskach w Tokio Brazylia broniła złota olimpijskiego w siatkówce zdobytego pięć lat temu w Rio de Janeiro. I choć w Japonii Canarinhos byli uznawani za jednych z faworytów do zwycięstwa, ostatecznie skończyli turniej bez medalu.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

W półfinale Brazylijczycy zostali ograni przez zawodników reprezentujących Rosyjski Komitet Olimpijski 1:3. Rosjanie grali bardzo dobrze w tym turnieju i zasłużenie awansowali do finału. Canarinhos pozostała rywalizacja o brązowy medal z czarnym koniem igrzysk – Argentyną.

Brazylijczycy nie byli już chyba tak zmotywowani do walki o brąz, w przeciwieństwie do Argentyńczyków, dla których ten medal byłby ogromnym sukcesem. Ostatecznie zwycięstwo przypadło zespołowi Albicelestes, którzy wygrali 3:2.

Po turnieju z kadrą Brazylii postanowił rozstać się Wallace, który występował w kadrze od 2009 roku. Zdobył z nią wspomniane złoto olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku, brąz w Londynie w 2012 roku, a także dwa srebrne medale mistrzostw świata w 2014 i 2018 roku. 34-latek obwieścił swoją decyzję na Instagramie.

Niestety, nie udało się nam zdobyć brązu. Świadomość, że przepracowaliśmy cały cykl i nie osiągamy naszego głównego celu, bardzo boli. Trafiłem w taki okres w moim życiu, że z wielu rzeczy muszę zrezygnować, ale najważniejsza jest rodzina. Poświęciłem się ponad dziesięć lat kadrze narodowej, wygrywałem, przegrywałem, byłem szczęśliwy, byłem smutny… Taki jest sport, a w siatkówce nie ma remisu. Mam dwa medale olimpijskie, nigdy nie marzyłem, że będę je miał. Dzisiaj kończę swój cykl reprezentacyjny, ale nie tak, jak sobie wyobrażałem. Cierpię z powodu tej porażki, której przetrawienie zajmie mi trochę czasu – napisał Brazylijczyk.

– Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali naszej drużynie, którzy obudzili się o świcie. Bardzo dziękuję, robiliście i zawsze robicie różnicę. Dzięki za sygnały wsparcia, zawsze staram się wszystkie czytać i odpowiadać – dodał na koniec.

Najnowsze artykuły