Strona głównaInne publikacjeGwiazda skoków narciarskich zakończyła kariera

Gwiazda skoków narciarskich zakończyła kariera

Gregor Schlierenzauer poinformował, że kończy sportową karierę. 31-latek jest rekordzistą pod względem wygranych konkursów Pucharu Świata.

Schlierenzauer rozpoczął skakanie w Pucharze Świata w 2006 roku mając niespełna 17 lat. Rok później został mistrzem świata w lotach, a w kolejnym sezonie zdobył Kryształową Kulę.

W kolejnych latach pobijał kolejne rekordy i zwyciężał w kolejnych konkursach. Niestety, w ostatnich latach przegrywał rywalizację z kontuzjami. Próbował wrócić na szczyt, ale nie był w stanie ponownie wejść na swój najlepszy poziom.

– Przez poprzednich piętnaście lat wyczynowy sport ze wszystkimi wzlotami i upadkami trzymał mnie w ruchu, sprawdzał do granic, odciskał piętno – napisał austriacki skoczek w swoich mediach społecznościowych.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Kiedy teraz patrzę wstecz, widzę moją emocjonalną podróż, podczas której byłem w stanie przesuwać granicę, a jednocześnie zobaczyłem swoje limity. Skoki narciarskie dały mi niewiarygodną radość i możliwość zdobycia doświadczeń, wiedzy. To była wyjątkowa i intensywna emocjonalnie podróż, która teraz będzie kontynuowana w nowym kierunku – dodał Schlierenzauer.

– Jestem przepełniony dumą i radością, bo mogłem spełniać swoje marzenia. Będąc wyczynowym sportowcem, rozwijałem się jako człowiek, miałem szansę poznać wspaniałe osobowości i te niezliczone, niezwykłe chwile oraz wspomnienia pozostaną na zawsze w moim sercu – stwierdził 31-latek.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy