Strona głównaPolitykaHołownia pokrzyżuje plany Tuska? Sensacyjne informacje w kwestii przyszłego premiera

Hołownia pokrzyżuje plany Tuska? Sensacyjne informacje w kwestii przyszłego premiera

Choć wedle wszelkiego prawdopodobieństwa Donald Tusk lada dzień zostanie zaprzysiężony jako nowy premier Polski, istnieją pewne doniesienia, wedle których były przewodniczący Rady Europejskiej może w bliżej nieokreślonej przyszłości mieć poważnego rywala na to stanowisko. Mowa tutaj o marszałku Sejmu, Szymonie Hołowni. Hołownia premierem? To pytanie powinno co jakiś czas do nas wracać.

Szymon Hołownia niedawno został marszałkiem Sejmu i radzi sobie na tym stanowisku naprawdę nieźle. Słynący z ciętego języka były dziennikarz, mówiąc kolokwialnie, „ma gadane”, co przekłada się na jego dobre rozporządzanie kwestiami, które padają podczas obrad.

Hołownia zawsze nosił w sobie ogromne ambicje. Wszedł do polityki dopiero w 2020 roku, a już zdążył poprowadzić swoje ugrupowanie, Trzecią Drogę, do sukcesu, jakim jest obecność w Sejmie i misja tworzenia nowego rządu wraz z Lewicą i Koalicją Obywatelską.

Jego osobisty sukces to już temat na inne opowiadanie, bowiem tak brawurowej kariery w polskiej polityce nie było dawno. Zostanie marszałkiem Sejmu po trzech latach w polityce, budzi szacunek, lecz to nie jest szczyt marzeń dla 47-latka.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Hołownia premierem? To może się wydarzyć

Portal wtu.pl dotarł do sensacyjnych wieści na temat marszałka. Jeden z byłych pracowników TVN-u, który współpracował z nim przy realizacji programu „Mam talent” zdradził, że Hołownia już wtedy mówił o swoich dalekosiężnych planach politycznych. Hołownia premierem? Cóż, to nie jest tak mało prawdopodobne, jak może się wydawać.

– Jego ambicje sięgają wyżej. Dużo wyżej. Jeszcze jako pracownik TVN-u o nich mówił, choć wtedy większość z nas pukała się w czoło. Mówił wówczas – tak nam się wydawało – z przymrużeniem oka, że kiedyś zostanie premierem tego kraju – powiedział dla wtu.pl tajemniczy rozmówca.

Wprawdzie Donald Tusk już zaciera ręce, myśląc o swoim powrocie na stanowisko premiera, to musi pamiętać, iż za jego plecami czai się młodszy, nieprawdopodobnie ambitny i inteligentny konkurent, który może jeszcze nie teraz, lecz w niedalekiej przyszłości zaatakuje i zyska odpowiednie poparcie. Na dziś zdanie „Szymon Hołownia premierem” jeszcze nie wybrzmiewa, lecz co będzie podczas walki w kolejnej kadencji?

Inne ciekawe artykuły:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy