Nie uwierzycie, ile kosztuje jedno piwo w restauracji Magdy Gessler. „Jak to możliwe?”

Magda Gessler, jako gwiazda kulinarnego show-biznesu w Polsce, prowadzi szereg biznesów gastronomicznych. Ceny w restauracjach Gessler niejednokrotnie budziły kontrowersje. Zwykle mowa była jednak o cenach potraw. A ile u Gessler kosztuje piwo? 

Zdania na temat gastronomicznych kompetencji Magdy Gessler są w Polsce podzielone. Jedni uważają, że gwiazda TVN postępuje słusznie, niejednokrotnie wywracając rewolucjonizowane lokale do góry nogami. Inni z kolei sceptycznie podchodzą do postawy restauratorki i niejednokrotnie zarzucają jej hipokryzję.

Klienci nie dowierzają. Oto, ile kosztuje schabowy w nowej restauracji Lewandowskiego

Ceny u Gessler. Ile kosztuje jedno piwo?

Niezwykle nośnym w ostatnich dniach tematem okazały się ceny w restauracji Roberta Lewandowskiego. Dla wielu osób były one zaskakujące. Dziennikarze postanowili zatem po raz kolejny przyjrzeć się ofercie lokali firmowanych nazwiskami innych znanych osób.

Jak schudnąć z brzucha? Oto najlepszy sposób na płaski brzuch

Na pierwszy ogień – co oczywiste – po raz kolejny poszła Magda Gessler. Nie wertujemy jednak karty dań, a sprawdzamy, w jakiej cenie autorka Kuchennych rewolucji oferuje piwo. I o dziwo okazuje się, że wcale nie trzeba mieć szczególnie zasobnego portfela, by napić się złocistego trunku w lokalu należącym do kulinarnej celebrytki.

Kompletnie pijana Magda Gessler. Nagranie obiegło sieć

Ceny piwa w poszczególnych należących do niej lokalach stoją bowiem na średnim poziomie, oferowanym przez większość „zwykłych” lokali w większych miastach. Konkrety? Proszę bardzo.

Ceny piwa w restauracji Polka oraz Słodki Słony Magdy Gessler

Restauracja Polka w Wiśle:

  • Piwo Staropolskie Polka but. (0,5 l) 12 zł,
  • Tyskie beczkowe (0,5 l) 12 zł,
  • Pilsner Urquell but. (0,33 l) 14 zł,
  • Grolsch but. (0,45 l) 16 zł,
  • Książęce pszeniczne/ciemne/czerwone (0,5 l) 13 zł,
  • Lech niskoalkoholowy but. (0,33 l) 11 zł.

Restauracja Słodki Słony w Warszawie:

  • Żywiec (0,33 l) 10 zł,
  • Żywiec bezalkoholowy (0,33 l) 8 zł,
  • Heineken (0,33 l) 12 zł.

W tej samej restauracji można kupić 500 ml wódki Finlandia za 120 złotych.

Jak zatem widać, „nie taki diabeł straszny”. Nie od dziś wiadomo, że w lokalach gastronomicznych ceny piwa są zdecydowanie wyższe, niż w sklepach. Dzieje się tak z oczywistych powodów. Właściciele przybytków muszą przecież opłacać czynsze, zaopatrywać kuchnię oraz oczywiście zatrudniać obsługę. W kategorii „alkohole” Magda Gessler się zatem nie zagalopowała.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...