Jacek Jaworek namierzony? Policja wstrzymuje się z komunikatem

Czy poszukiwany od ponad dwóch lat Jacek Jaworek faktycznie znalazł się na radarze śledczych? W końcu pojawiają się nadzieje na to, że Jaworek został lub wkrótce zostanie odnaleziony. Od ponad 24 miesięcy miliony Polaków zadają sobie pytanie: gdzie jest Jacek Jaworek? Nowe informacje w sprawie rzekomo pojawiły się we wrześniu 2023 r.

Jak zapewniają od wielu miesięcy funkcjonariusze polskiej policji, Jacek Jaworek jest nie tylko najbardziej poszukiwanym przestępcą w Polsce. Albowiem – w obliczu wystawienia czerwonej noty Interpolu – na ten moment jest jednym z najpilniej ściganych ludzi w skali świata.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Przez ponad 2 lata czekaliśmy na przełom. Niewykluczone, że właśnie on następuje. Podjęliśmy nawet próbę pozyskania możliwie szczegółowych informacji od śląskiej policji.

Co zrobił Jacek Jaworek:

  • Jacek Jaworek 10 lipca 2021 zamordował 3-osobową rodzinę
  • Strzałami z broni palnej pozbawił życia swoich najbliższych
  • Życie stracił brat sprawcy wraz żoną (oboje po 44 lata), a także ich 17-letni syn
  • Jaworek od dłuższego czasu toczył z rodziną konflikt na tle majątkowym
  • W noc zbrodni zabójca niemal rozpłynął się w powietrzu
  • Tragedia miała miejsce we wsi Borowce niedaleko Częstochowy

Gdzie jest Jacek Jaworek? Policja miała wpaść na jego trop [12.09.2023]

Jak się dowiedzieliśmy, w okresie wakacyjnym, a także już w pierwszych dniach września, do poszczególnych posterunków policji zaczęło napływać więcej zgłoszeń na temat Jacka Jaworka. Miał być widziany w wielu częściach Polski, m.in. na północy kraju, na Pomorzu i Zachodnim Pomorzu. Sygnały dobiegały z różnych części kraju. Co ciekawe – najmniej ze Śląska, gdzie doszło do pamiętnej zbrodni i gdzie zamieszkiwał poszukiwany. 

Drogą mailową zapytaliśmy Śląską Policję o to czy w okresie, gdy napływała zwiększona liczba zgłoszeń w sprawie domniemanych rozpoznań Jacka Jaworka na terenie kraju, którekolwiek się potwierdziło. Natomiast – zgodnie z przewidywaniami – policja nie udzieliła nam takich informacji. Oficerowie prasowi zobowiązani są do nieprzekazywania mediom informacji mogących zaszkodzić ujęciu sprawcy przed faktycznym jego dokonaniem. 

Nie otrzymaliśmy jednak również informacji zaprzeczającej, jakoby w ostatnich tygodniach sprawa poszukiwań Jaworka znacząco posunęła się do przodu. – O ewentualnych postępach w sprawie będziemy informować w komunikatach medialnych na bieżąco – usłyszeliśmy od funkcjonariusza Zespołu Prasowego Śląskiej Policji w poniedziałek rano. Przypomnijmy, że siostra zamordowanej przez Jacka Jaworka kobiety, od początku twierdzi, że ma pewność, iż sprawca żyje i ukrywa się, a na pewno nie odebrał sobie życia.

Najnowsze artykuły