Jacek Kurski chwali się i atakuje

Jacek Kurski pochwalił się na Twitterze wynikami oglądalności wczorajszego meczu reprezentacji Polski z Albanią na antenach „TVP”. Prezes Telewizji Polskiej nie omieszkał też skrytykować KRRiT.

Mecz pomiędzy Polską i Albanią cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, ponieważ było to ważne spotkanie w kontekście walki o awans na mistrzostwa świata w Katarze.

Polacy wywieźli z Tirany niezwykle cenne trzy punkty, dzięki którym są bardzo blisko awansu do baraży. Podopiecznym Paulo Sousy pozostały do rozegrania dwa mecze w listopadzie: przeciwko Andorze i Węgrom.

Wynik meczu oraz liczbę zgromadzonych przed telewizorami kibiców skomentował tradycyjnie już przy takich wydarzeniach na Twitterze Jacek Kurski. Prezes Telewizji Polskiej nie zapomniał także wbić szpilki w KRRiT.

– Albania–Polska, ważne zwycięstwo, mecz pod kontrolą, trafne zmiany, gol i asysta zmienników. Wielka widownia (brawo Kibice!): TVP1 + TVPSport 8 mln; pik 9,3 mln. Szkoda tylko, że jak zawsze zostaniemy okradzeni z ok. 3 mln naszych widzów #KRRT Ile jeszcze ten rozbój potrwa? – napisał Kurski.

Prezes zwrócił uwagę na fakt, który zauważył już jakiś czas temu, że przy podziale praw widownia jest mniejsza. Wczorajszy mecz można było obejrzeć także na antenie Polsatu Sport Premium.