Strona głównaInne publikacjeJacek Kurski cieszy się wynikiem oglądalności ostatniego meczu Euro 2020 w TVP....

Jacek Kurski cieszy się wynikiem oglądalności ostatniego meczu Euro 2020 w TVP. „Finał marzeń”

Wczoraj zakończył się turniej Euro 2020, który w całości był transmitowany przez TVP. Prezes telewizji Jacek Kurski pochwalił się dzisiaj wynikami oglądalności finałowego spotkania pomiędzy Anglią i Włochami.

Zakończone wczoraj Euro 2020 przyniosło kibicom wiele emocji. Finał imprezy wzbudził zainteresowanie nie tylko w krajach, których reprezentacje mierzył się ze sobą w decydującym starciu, ale także w Polsce. O wynikach oglądalności na Twitterze napisał Jacek Kurski.

– Finał marzeń z perspektywy nie tylko Kibiców, ale i Telewizji – pochwalił się prezes TVP. Z przedstawionych przez niego danych wynika, że finał przyciągnął średnio 11, 48 miliona widzów, a pik osiągnął 13,1 miliona widzów.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Wczorajszy mecz skomentował duet Mateusz Borek – Kazimierz Węgrzyn. Jeszcze niedawno wydawało się, że to spotkanie będzie zwieńczeniem komentatorskiej kariery Dariusza Szpakowskiego, ale na trzy dni przed finałem szef TVP Sport Marek Szkolnikowski poinformował o zmianie.

[irp posts=”1761″ name=”Oficjalnie: Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020. TVP Sport podaje powód”]

Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na Euro 2020 w fazie grupowej. Mecze Biało-Czerwonych oglądała mniejsza widownia niż wczorajszy finał. Największą popularnością cieszyło się ostatnie spotkanie ze Szwecją. Obejrzało je średnio 8,42 miliona widzów.

W tym samym czasie co turniej w Europie, w Ameryce Południowej odbywało się Copa America, które również było transmitowane przez TVP. Turniej miał jednak bardzo małą oglądalność, od kilku do kilkunastu tysięcy widzów. Głównym powodem była pora rozgrywania meczów. Większość spotkań rozpoczynała się o 2:00 lub 3:00.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Ostatnie newsy