Strona głównaInne publikacjeJacek Nawrocki przed ME: "Nie mamy wielkich celów wynikowych"

Jacek Nawrocki przed ME: „Nie mamy wielkich celów wynikowych”

Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce kobiet Jacek Nawrocki udzielił wywiadu „Sportowym Faktom”, w którym wypowiedział się na temat zbliżających się mistrzostw Europy. Trener przyznał, że nie będzie to łatwy turniej.

– Wiem, że to wyświechtane słowa, ale jedziemy po to, żeby zagrać każdy mecz jak najlepiej. Nie mamy wielkich celów wynikowych. Nie możemy mieć, bo zespół jest naprawdę młody. Wiele jest w nim zawodniczek, które prezentują niezły poziom i wkładają dużo serca w przygotowania, ale nie miały do tej pory okazji zebrać doświadczenia w takiej imprezie – powiedział Nawrocki.

Rozpoczynające się dzisiaj mistrzostwa Europy są rozgrywane w czterech krajach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. 24 zespoły zostały przydzielone do czterech grup, a finał został zaplanowany na 4 września.

– Zapomnieliśmy już o tym, co było dwa lata temu. Ja w ogóle nie wracam do tego myślami. Będziemy się skupiać na każdym kolejnym spotkaniu. Każde będzie dla nas dużym wyzwaniem. Charakterystyka tej drużyny jest taka, że może grać bardzo dobrze, ale musi się tego uczyć z meczu na mecz. Gdyby dziewczyny, które zgromadziliśmy, były po dwóch, trzech występach w mistrzostwach Europy, byłoby im zdecydowanie łatwiej – dodał trener.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Szkoleniowiec powiedział, że nie chce porównywać drużyny z 2021 roku do zespołu z 2019 roku. Polki pod wodzą Jacka Nawrockiego doszły do półfinału i ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Teraz jednak w ekipie jest kilka nowych twarzy z mniejszym doświadczeniem.

– Nie możemy traktować mistrzostw Europy jako nauki. W tej chwili na taki skład nas stać. Młody, perspektywiczny. Jak te dziewczyny sprawdzą się w boju, zobaczymy na boisku – dodał Nawrocki. Reprezentacja Polski zainauguruje turniej jutro o 19:30 meczem z Niemkami. W grupie zmierzą się także z Bułgarią, Czechami, Hiszpanią i Grecją.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy