Jacek Nawrocki przed ME: „Nie mamy wielkich celów wynikowych”

Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce kobiet Jacek Nawrocki udzielił wywiadu „Sportowym Faktom”, w którym wypowiedział się na temat zbliżających się mistrzostw Europy. Trener przyznał, że nie będzie to łatwy turniej.

– Wiem, że to wyświechtane słowa, ale jedziemy po to, żeby zagrać każdy mecz jak najlepiej. Nie mamy wielkich celów wynikowych. Nie możemy mieć, bo zespół jest naprawdę młody. Wiele jest w nim zawodniczek, które prezentują niezły poziom i wkładają dużo serca w przygotowania, ale nie miały do tej pory okazji zebrać doświadczenia w takiej imprezie – powiedział Nawrocki.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Rozpoczynające się dzisiaj mistrzostwa Europy są rozgrywane w czterech krajach: Serbii, Bułgarii, Chorwacji i Rumunii. 24 zespoły zostały przydzielone do czterech grup, a finał został zaplanowany na 4 września.

– Zapomnieliśmy już o tym, co było dwa lata temu. Ja w ogóle nie wracam do tego myślami. Będziemy się skupiać na każdym kolejnym spotkaniu. Każde będzie dla nas dużym wyzwaniem. Charakterystyka tej drużyny jest taka, że może grać bardzo dobrze, ale musi się tego uczyć z meczu na mecz. Gdyby dziewczyny, które zgromadziliśmy, były po dwóch, trzech występach w mistrzostwach Europy, byłoby im zdecydowanie łatwiej – dodał trener.

Szkoleniowiec powiedział, że nie chce porównywać drużyny z 2021 roku do zespołu z 2019 roku. Polki pod wodzą Jacka Nawrockiego doszły do półfinału i ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Teraz jednak w ekipie jest kilka nowych twarzy z mniejszym doświadczeniem.

– Nie możemy traktować mistrzostw Europy jako nauki. W tej chwili na taki skład nas stać. Młody, perspektywiczny. Jak te dziewczyny sprawdzą się w boju, zobaczymy na boisku – dodał Nawrocki. Reprezentacja Polski zainauguruje turniej jutro o 19:30 meczem z Niemkami. W grupie zmierzą się także z Bułgarią, Czechami, Hiszpanią i Grecją.

Najnowsze artykuły