Jak zmieniają się serialowe Wilkowyje? Odwiedziliśmy Jeruzal, kościół robi szczególne wrażenie

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Gratka dla fanów serialu „Ranczo”. Redakcja mPress.pl odwiedziła Jeruzal – czyli miejscowość, która „grała” Wilkowyje w kultowej już produkcji emitowanej przez lata na antenie TVP. Co zmieniło się w popularnej na cały kraj wsi? Czy kościół zmienił się od czasu, gdy trwały jeszcze prace nad serialem? 

  • Odwiedziliśmy Jeruzal, miejscowość oddaloną od Warszawy o kilkadziesiąt kilometrów
  • Serialowe Wilkowyje niewiele się zmieniły
  • Szczególne wrażenie robi kościół, w którym co niedziela zbierali się bohaterowie „Rancza”
  • Więcej ciekawych informacji na stronie głównej mPress.pl

Ceny mocno podskoczą na Święta. Właśnie wyciekły mrożące krew w żyłach dane

W listopadzie 2016 roku TVP wyemitowała ostatnie odcinki „Rancza”. Później prace nad serialem już nie trwały, choć miliony fanów produkcji wysyłały do Telewizji Publicznej błagalne apele. My odwiedziliśmy Jeruzal (woj. mazowieckie, powiat miński) w listopadzie 2021 roku. Jak teraz wyglądają serialowe Wilkowyje? 

Jeruzal w listopadzie 2021 r. Sprawdziliśmy, jak wyglądają serialowe Wilkowyje

Odwiedziliśmy kluczowe w fabule serialu punkty. Oczywistym punktem numer jeden był rynek, a właściwie ryneczek, którego centralnym punktem jest sklep Krystyny Więcławskiej z legendarną już ławeczką pomalowaną w barwy Unii Europejskiej. Kliknij w poniższej galerii „Następny”, aby zobaczyć kolejne zdjęcia.

Dom wójta - zdjęcie 1 z 7

Zobaczyliśmy także siedzibę Urzędu Gminy. Budynek jest nią nie tylko w serialu. W rzeczywistości urzędują w nim władze gminy Latowicze. Z kolei kilka kilometrów od Jeruzala, w miejscowości Rozstanki, znajduje się dom wójta / senatora. Tam również się udaliśmy. 

Gessler dodała przerażające zdjęcie. "Tak teraz wyglądam"

Jak widać, na przestrzeni lat niewiele się w Wilkowyjach zmieniło. Nawet kościół pozostaje w niemal nienaruszonym stanie w stosunku do odcinków nowszych sezonów. Jeruzal stał się właściwie miejscowością turystyczną. Świątynia nie przechodzi jednak gruntownej renowacji, co bez wątpienia byłoby dziś prostsze, niż chociażby 15 lat temu. Wciąż czuć w niej klimat kameralnego, skromnego kościółka i czuć zapach starego drewna. 

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...