Jaś Kapela liczył na kokosy z Patronite. Po dwóch dniach zbiórki jest żenująca kwota

Jaś Kapela przedwczoraj założył konto na Patronite. To platforma, za której pośrednictwem wartościowi twórcy mogą być wspierani finansowo przez swoich fanów. Niszowy poeta nie spodziewał się chyba jednak, że grono sympatyków jego twórczości jest tak wąskie. Po dwóch dniach zbiórki wsparło go jedynie 6 osób. 

CZYTAJ TAKŻE: Jaś Kapela ma apel do producenta piwa Tyskie. Powinni przestać sponsorować Kanał Sportowy

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Jaś Kapela na Patronite – to nie tak miało być

Choćbyśmy nie wiadomo jak zaklinali rzeczywistość, faktem jest, że postępy na koncie Patronite Jasia Kapeli nie są imponujące. Po dwóch dniach bytności na platformie, niszowy poeta zebrał 165 zł, choć – zaznaczmy – fakt założenia przez niego Patronite’a odbił się bardzo szerokim echem, także w dużych mediach. Pisał o tym m.in. Wprost.

Kapela podziękował nawet dziennikarzom opiniotwórczego serwisu za „reklamę”. Jego wpis przeszedł jednak bez echa. Tak jak kolejne, w których Kapela cytował inne  portale, które informowały o jego pojawieniu się w serwisie Patronite.

Dotąd Kapelę zdecydowało się wesprzeć 6 osób. Ich wpłaty składają się na mniej, niż 200 złotych miesięcznie. Można zatem zakładać, że skoro przy takim rozgłosie poeta osiągnął tak słaby wynik, to w najbliższym czasie – o ile Jaś znów nie zostanie „podpompowany” przez Krzysztofa Stanowskiego – tendencja będzie tylko spadkowa.

Kapela Patronite

Jaś Kapela o sobie: poeta, aktywista, dobry troll

Na swoim koncie Kapela pisze m.in. o tym, w jaki sposób odwdzięczy się ewentualnym darczyńcom. Za jeden próg kwotowy obiecuje wypiek własnej roboty. Bardziej hojni zostaną z kolei zaproszeni na wegańską kolację z Jasiem Kapelą. Jeszcze inni mogą liczyć na wyroby słoikowe z piwniczki artysty.

„Pisarz, poeta, felietonista, aktywista. Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi. Dobry troll. Cierpi za milion, ale za mniejsze sumy też” – pisze o sobie na Patronite Jaś Kapela. Warto zauważyć, że obraca on dziś w żart fakt, iż podczas udziału w „Hejt Parku” na Kanale Sportowym ochoczo łapał kolejne stuzłotówki w zamian za udział w programie. Jednocześnie przedstawia siebie jako antykapitalistę. Nie widzi w tym logicznego konfliktu.

CZYTAJ TAKŻE: Jaś Kapela – kim jest, wiek, rodzice, zarobki. Dlaczego niszowy poeta trafił do „Hejt Parku”?

Najnowsze artykuły