Jest ostateczna decyzja Biedronki. Bunt pracowników nic już nie da

Sieć Biedronka podjęła ostateczną decyzję. Plan Jeronimo Martins okazał się skuteczny. Nie ma już odwrotu, a protesty pracowników najprawdopodobniej na nic się zdadzą. Chętnych do pracy w dyskontach jest bowiem multum.

Większość pracowników zapowiada masowy bunt. Jeronimo Martins – spółka, której własnością jest sieć Biedronka – zdaje się jednak nazbyt tym nie przejmować. Do pracy w dyskontach spod znaku sympatycznego owada ustawiają się bowiem kolejki. 

Klienci Pekao masowo podejmują ostateczną decyzję. "Nie ma wyjścia"

Oficjalnie: Biedronka będzie otwarta w niedziele

To, co jeszcze kilka dni temu zdawało się być tylko mało realnym marzeniem przedstawicieli portugalskiej spółki, właśnie staje się faktem.

Jak podaje między innymi branżowy serwis Money.pl, sieć już w najbliższą niedzielę otworzy sklepy w pierwszych lokalizacjach. Tak, Biedronka znów ominie prawo o zakazie handlu w niedziele. Jakim sposobem? 

Zniesienie niedziel niehandlowych? Możliwy powrót do starego systemu

Po wprowadzeniu ustawy o zakazie handlu w niedziele, sieci takie jak Żabka czy Biedronka zaczęły kombinować. Początkowo stawały się placówkami pocztowymi. Luka w prawie pozwoliła im zatem otwierać sklepy w dni teoretycznie wolne od handlu. Jednakże po kolejnej nowelizacji, metoda „na placówkę pocztową” przestała działać. Biedronka staje się teraz zatem… wypożyczalnią książek.  

Katarzyna Żak dodała zdumiewające zdjęcie. Fani: Ale nogi! To już nie jest Solejukowa z "Rancza"

Jak bowiem dowiedział się cytowany wyżej portal Money.pl, właśnie tą drogą – po raz kolejny – oszukać przeznaczenie chce najpopularniejsza sieć dyskontów w Polsce. W najbliższą niedzielę rozpocznie sukcesywne otwieranie sklepów w kolejnych miastach. Pracownicy zapowiadają masowy protest. Zarząd spółki nie sprawia jednak wrażenia przerażonego tym faktem. Po prostu – powracają stare reguły gry. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx