Jest reakcja rządu na apele opozycji. Daniel Obajtek obwieścił sukces

POPULARNE DZIŚ

Rząd w końcu zaczyna reagować na postulaty opozycji? Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, obwieścił właśnie sukces spółki ANWIL, należącej do Grupy Orlen. Zaledwie kilkadziesiąt minut temu ponownie cytowaliśmy błagalne apele Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL-u. 

Choć Daniel Obajtek nie jest przedstawicielem rządu, to bez wątpienia frakcja dzierżąca władzę ma niebagatelny wpływ na decyzje zarządu spółek, którymi ten pośrednio lub bezpośrednio zarządza. Właśnie zapadła decyzja, dzięki której kilku politykom opozycji spadnie kamień z serce. Zresztą nie tylko im.

Anwil wznawia produkcję nawozów. Obajtek: robimy to mimo trudnych warunków

– Zatrzymanie produkcji nawozów to silny cios w polskie rolnictwo i całą branżę spożywczą. Dziś, podczas kontroli poselskich w Grupie Azoty żądamy jasnej informacji o tym, kto podjął tę szkodliwą decyzję i kiedy ruszy produkcja. Państwowe spółki mają Polakom pomagać, nie szkodzić! – pisał dziś cytowany przez nas lider PSL.

Organa państwa w końcu zareagowały. Oto, co przekazał przed momentem Daniel Obajtek:

„Mimo trudnych warunków na rynku gazu, ANWIL wznawia produkcję nawozów i tym samym surowego CO2. Robimy wszystko, aby ten produkt, wykorzystywany w branży medycznej oraz do produkcji żywności był dostępny na polskim rynku”.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x