Kaczyński: Ludzie byli wtedy tak biedni, że zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików

POPULARNE DZIŚ

Kaczyński odwiedził w weekend Kołobrzeg, gdzie podczas spotkania z lokalnymii strukturami partii przywódca poświęcił swoje wystąpienie obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce.

Prezes jak zwykle przekonywał, że w Polsce żyje się o wiele lepiej i dostatniej niż za kadencji poprzedniej ekipy rządzącej. Na potwierdzenie swoich słów twierdził, że za czasów Platformy Obywatelskiej ludzie zbierali ziemniaki w lesie, przeznaczone dla dzików.

Kaczyński: Ludzie zbierali po lasach kartofle

Ludzie byli wtedy tak biedni, że zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików przez leśników. Tak było – stwierdził prezes pisowców podczas spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu.

Narracja Kaczyńskiego wpisuje się w retorykę PiS. Partia od dawna twierdzi bowiem, że „za Tuska” poziom biedy w kraju był niesamowicie wysoki, a obywatele cierpieli głód.

Nad wypowiedzią przywódcy pochyliła się Gazeta Wyborcza. Dziennikarze postanowili sprawdzić, czy leśnicy faktycznie sadzą ziemniaki w lesie.  Jeden ze szczecińskich myśliwych wyjaśnił, że Jarosławowi Kaczyńskiemu mogło chodzić o topinambur, który jest przez dziki traktowany jako prawdziwy rarytas. Koła łowieckie i nadleśnictwa często sadzą to warzywo, bo zainteresowanie dzików sprawia, że rozmiary szkód w innych uprawach są znacznie mniejsze.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x