Kaczyński nie będzie zadowolony. Wyciekł skandaliczny „przekaz dnia” PiS

Coraz goręcej wokół partii rządzącej. Dziennikarzom udało się dziś dotrzeć do informacji na temat „instrukcji”, jaką z rana przekazać miał swoim parlamentarzystom i pozostałym politykom Jarosław Kaczyński. 

Prawo i Sprawiedliwość to ugrupowanie nieodłącznie kojarzone z instytucją kościoła katolickiego w Polsce. Stąd też, przy okazji niemal każdej kampanii, obecna opozycja i sprzęgnięte z nią media wracają do tematu przestępstw seksualnych wśród duchownych. 

I tak na nowo rozgorzała dyskusja na temat tego „czy Jan Paweł II wiedział”. Zagadnienie to dzieli dziś Polaków niemal równie mocno, jak debaty na temat przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej czy współpracy Lecha Wałęsy z SB.

Przekaz dnia PiS: Jan Paweł II i atak na opozycję

Przywódca frakcji rządzącej – Jarosław Kaczyński – uznał dziś najwyraźniej, że najlepszą obroną jest atak. Stąd też wydał dyspozycję, by atakowani za grzechy duchownych politycy PiS odpowiedzieli oponentom tym samym. 

O sprawie informuje m.in. Onet, powołując się na ustalenia dziennikarzy portalu gazeta.pl. 

Ci mieli poznać treść niejawnych instrukcji, którymi w ostatnich dniach mieli kierować się parlamentarzyści PiS w dyskusji na temat pedofilii w Kościele i postawy Jana Pawła II. Zgodnie z „przekazem dnia” atak na Kościół to próba odwrócenia uwagi „od afery pedofilskiej w środowisku politycznym PO”.

Ponadto rzeczone wytyczne dla polityków całkowicie pomijają – jak nazwali je dziennikarze „Gazety” – skandaliczne publikacje Radia Szczecin i TVP Info, które pozwoliły postronnym interautom na szybkie ustalenie tożsamości ofiar. Czyli ludzi, którzy przełamali się i zechcieli opowiedzieć o krzywdzie wyrządzonej im przez duchownych. 

1 KOMENTARZ

guest
1 Komentarz
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
7 dni temu

Kiedy ten wrzód przestanie rządzić naszym krajem?

1
0
Skomentuj ten artykułx