Kaczyński wytacza ciężkie działa i mówi o „zamachu smoleńskim”. Zaatakował też Donalda Tuska

Kaczyński pojawił się w Siedlcach, gdzie drastycznie zaostrzył retorykę pod adresem opozycji i wszystkich wrogów partii. Przywódca w swoim przemówieniu użył sformułowania „zamach smoleński”. Trudno nie odnieść wrażenia, że PiS przechodzi do dramatycznej kontrofensywy na wszystkich frontach.

Polityk występując w Siedlcach, po raz kolejny powrócił do kwestii katastrofy smoleńskiej.

– Powiem to dzisiaj jasno i prosto, bo według mnie jest to w 100 proc. udowodnione –zamach smoleński. Zamach smoleński, to oddanie śledztwa, to oddanie możliwości prowadzenia badań na podstawie porozumienia rosyjsko-polskiego z 1993 roku, to zgodzenie się nawet nie na konwencję chicagowską, tylko na protokół 13. do konwencji, a ten protokół zamyka drogę do dalszych działań – mówił Kaczyński do swoich wyborców.

Kaczyński atakuje opozycję

Przywódca wystosował pod adresem opozycji szereg zarzutów, w tym rzekome kłamstwa na temat katastrofy w Smoleńsku.

– Dzisiaj najbezczelniej w świecie twierdzą, że wszystko było inaczej, a kiedy zostaje przeprowadzona oszukańcza akcja TVN-u w sprawie katastrofy smoleńskiej, to są tutaj świadkowie na sali, tamta strona po prostu wpada w trans, w trans szaleńczej radości, szaleńczej radości, że Rosjanie niewinni, że Putin dobry. Dobry, no bo jednak nie zabił, tylko może teraz już zabija, ale w każdym razie wtedy jeszcze nie, tych 96 naszych obywateli – przekonywał przywódca.

Kaczyński atakuje Donalda Tuska

Prezes pisowców podjął również kwestię lidera Platformy Obywatelskiej. Choć ceny rosną, inflacja spędza sen z powiek Polakom, a widmo kryzysu energetycznego już zbiera swoje żniwo, przywódca po raz kolejny postanowił straszyć wyborców Tuskiem.

– Przecież nawet młodzi ludzie pamiętają co się działo od roku 2007 do 2015. Jaka była polityka wobec Rosji, w jaki sposób kłaniano się od pierwszego przemówienia Donalda Tuska w Sejmie, przemówienia inauguracyjnego, gdzie mówił: chcemy się porozumieć z Rosją taką jaka jest. Czyli wiedział jaka jest Rosja, nie uważał, że to jest państwo jak inne, ale mimo wszystko chciał się porozumieć i zaraz później już w 2008 roku do Moskwy pojechał. O czym tam rozmawiali? Nie wiem, w każdym razie nie mam na ten temat precyzyjnych informacji, no poza tym, że padła tam propozycja rozbioru Ukrainy, która została zbyta milczeniem przez Tuska. Nie powiedział „nie”, nie powiedział, że my takich propozycji w ogóle nigdy nie będziemy brali pod uwagę, bo to jest awantura i zbrodnia, to byłoby działanie przeciwko najbardziej elementarnym interesom Polski – mówił szef grupy trzymającej władzę.

Youtube

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx