Kamiński: Polska polityka migracyjna jest wzorem dla Europy

Na włoskiej wyspie Lampedusa trwa właśnie napływ nielegalnych imigrantów. Sytuacja jest rozwojowa, na wyspie ogłoszono stan wyjątkowy. Liczbę imigrantów tam przebywających szacuje się na około 4,5 tysiąca.

Imigranci przypływają na Lampeduse z północnej Afryki już od trzech dni. Wielu z nich rozproszyło się po wyspie. Czerwony Krzyż prowadzi tam dla nich specjalny ośrodek rejestracji.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Na wyspie panuje ponoć napięta atmosfera i dochodzi do spięć pomiędzy tamtejszymi mieszkańcami a imigrantami, którzy w dużej mierze są bardzo młodzi. Lwia część z nich to osoby poniżej 18. roku życia.

Szef MSWiA: Polska to wzór polityki migracyjnej

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński przytoczył sytuację na Lampedusie jako przykład nieudolnej polityki migracyjnej Unii Europejskiej. Jego zdaniem nasz kraj pod tym względem to wzór.

– Sytuacja na Lampedusie pokazuje nieudolność i brak przemyślanej polityki migracyjnej w Unii Europejskiej. Polska swoją asertywną, przemyślaną i konsekwentną polityką migracyjną jest wzorem dla całej Europy – powiedział Kamiński.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły