Kapitalny konkurs rzutu młotem, dwie Polki z medalami!

Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal olimpijski w rzucie młotem na stadionie w Tokio i przeszła do historii tej dyscypliny sportowej! Trzecie miejsce zajęła druga Polka Malwina Kopron.

W finale olimpijskim rzutu młotem w Tokio wystąpiły aż trzy polskie reprezentantki: Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron. Konkurs rozpoczął się od nieudanych prób wszystkich naszych lekkoatletek.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Już w drugiej próbie Włodarczyk wyszła na prowadzenie rzutem 76,01 m. W kolejnych próbach było jeszcze lepiej: 77.24 m i 78,48 m. Żadna z rywalek nie była w stanie podjąć rywalizacji z Polką.

Do ścisłego finału z udziałem ośmiu zawodniczek weszły wszystkie polskie reprezentantki. W czwartej kolejce będąca na ósmym miejscu Kopron przesunęła się na piąte miejsce, a w kolejnym rzucie znalazła się tuż za plecami Anity Włodarczyk. W ostatniej próbie wyprzedziła ją jednak Chinka Wang i to ona sięgnęła po srebrny medal.

Anita Włodarczyk była dziś bezkonkurencyjna. Bardzo słabo wypadła najlepsza tegoroczna zawodniczka DeAnna Price. Amerykanka, która w tym roku rzucała powyżej 80 metrów, miała problemy ze stopą i wykręciła tylko 73,09 m.

To trzeci złoty medal Anity Włodarczyk, która triumfowała także w Londynie i Rio de Janeiro. Polka przeszła do historii nie tylko tej dyscypliny, ale całego sportu. 35-latka ma na swoim koncie również cztery tytuły mistrzyni świata oraz rekord świata w rzucie młotem.

Najnowsze artykuły