Strona głównaTelewizjaKaszewiak skomentował to, co dzieje się ze "Sprawą dla reportera". Wymowne słowa...

Kaszewiak skomentował to, co dzieje się ze „Sprawą dla reportera”. Wymowne słowa prawnika

Nie ulega wątpliwości, że mecenas Piotr Kaszewiak jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych prawników w Polsce. W dodatku – co nie jest oczywiste – wzbudza sporą sympatię wśród widzów „Sprawy dla reportera”, nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat prowadzonej przez Elżbietę Jaworowicz.

Jak już informowaliśmy, na pozór spokojny mecenas Piotr Kaszewiak coraz częściej traci nad sobą panowanie. Oczywiście mamy tu na myśli sytuacje, jakie mają miejsce na planie „Sprawy dla reportera”. Programu, który – oględnie mówiąc – nie jest dziś traktowany nazbyt poważnie. Szczególnie przez twórców internetowych memów.

[irp posts=”19451″ name=”Dorota Wellman ma nową pracę. Widzowie będą zaskoczeni”]

Padają chociażby posądzenia o ośmieszanie uczestników reportaży, zamiast im pomagać. Takich praktyk miałaby dopuszczać się sama Elżbieta Jaworowicz. Swoistą „wisienką na torcie” bywa ponadto „wkraczanie” zespołów discopolowych do studia, na przykład tuż po tym, jak któryś z gości Sprawy dla reportera zapłakany opowiadał o swoim życiowym dramacie. Co o tym wszystkim sądzi mecenas Piotr Kaszewiak?

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Kaszewiak odejdzie ze Sprawy dla reportera? Mecenas zabrał głos

Trudno podejrzewać, by człowiek tak inteligentny, jak właśnie mec. Piotr Kaszewiak nie zdawał sobie sprawy z groteskowości niektórych spraw i scen mających miejsce w programie. Jednakże zapytany o to czy ma zamiar przestać pojawiać się w programie interwencyjnym TVP, udzielił zaskakującej odpowiedzi.

Otóż – jego zdaniem – powszechnie wyśmiewana „Sprawa dla reportera” wciąż jest pożyteczną pozycją w ramówce publicznego nadawcy. A przede wszystkim – ułatwia pomaganie ludziom. Dziennikarz Wirtualnej Polski zapytał mec. Kaszewiaka o to czy nie dostrzega tego, co dzieje się z poważanym niegdyś programem. – A co się dzieje? Pytanie o program i jego formułę nie jest pytaniem do mnie. Jestem jedynie gościem audycji i nie mam wpływu na jej formę. Z mojego punktu widzenia liczą się ludzie, którym można dzięki temu programowi pomóc. Od lat nic się nie zmienia w tym względzie – odparł znany prawnik.

Słowa te – przynajmniej w naszej opinii – interpretować można jednoznacznie. Mecenas zdaje sobie sprawę, że – mówiąc oględnie – mogłoby być lepiej i mogłoby być poważniej. Natomiast możliwość rozwiązywania konfliktów prostych ludzi i pomagania im sprawia, że póki co bojkotowanie programu Elżbiety Jaworowicz nie chodzi mu po głowie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy