Katar nie chce piwa podczas Mundialu! FIFA interweniuje

Kamil Surowiec
Kamil Surowiec
Fan sportu, redaktor wielu działów mPress.pl.

Mecze na stadionach bez piwa? Trudno sobie to wyobrazić, a jeszcze trudniej jeśli dodamy, że piwa nie będzie można dostać na najważniejszej imprezie piłkarskiej – Mistrzostwach Świata. Wszystko bowiem wskazuje na to, że najbliższy Mundial w Katarze będzie bezalkoholowy.

Zobacz najlepsze ANEGDOTY PIŁKARSKIE na mGol.pl >

Zaplanowane na listopad i grudzień 2022 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze mogą okazać się imprezą bezalkoholową.

W Katarze obowiązuje powszechny zakaz spożycia alkoholu w miejscach publicznych i na ulicach; jedynie w hotelach dopuszcza się jego picie. Komitet organizacyjny jest kategorycznie przeciwny sprzedaży alkoholu na stadionach.

Stanowski w trakcie oglądania meczu Legia - Piast: - Co ja, k... robię ze swoim życiem?

Co na to FIFA i sponsor Mundialu, browar Budweiser? Rzecznicy FIFA i AB InBev powiedzieli, że starają się stworzyć atmosferę „szanującą” zwyczaje i tradycje Kataru, jednocześnie udostępniając alkohol tym, którzy go chcą.

– Pracujemy ze wszystkimi odpowiednimi stronami nad rozwiązaniem, które szanuje zarówno potrzeby kibiców, jak i lokalne tradycje – mówi w „Bloombergu” rzecznik komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata.

Mundial w Katarze zostanie rozegrany w listopadzie i grudniu 2022 roku.

0
Skomentuj ten artykułx