Strona głównaInne publikacjeKatar zastąpi Australię w kalendarzu F1

Katar zastąpi Australię w kalendarzu F1

Po raz pierwszy w historii Kataru w tym kraju odbędzie się wyścig Formuły 1. Dziś poinformowano, że na torze Losail kierowcy będą ścigać się 21 listopada oraz przez kolejnych dziesięć sezonów.

Pierwotnie 21 listopada miało odbyć się Grand Prix Australii. Szalejąca pandemia koronawirusa i zamknięcie się tego kraju spowodowało, że zawody zostały odwołane. Do niedawna nie było wiadomo, jaki tor przejmie organizację wyścigu.

Dziś dowiedzieliśmy się, że 21 listopada kierowcy będą ścigać się w Katarze. Będzie to pierwszy wyścig w historii w tym kraju, ale nie w regionie, ponieważ F1 regularnie melduje się w Bahrajnie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Co więcej, Katar podpisał umowę z F1, że na torze w Losail zostanie rozegranych jeszcze dziesięć wyścigów w kolejnych latach. Jedynie w 2022 roku nie będzie miał on miejsca, ze względu na organizowane przez ten kraj mistrzostwa świata w piłce nożnej. Kierowcy powrócą do Kataru w 2023 roku.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Tor w Katarze został zbudowany już w 2004 roku i regularnie ścigają się na nim motocykliści w serii Moto GP. Rzadko jednak były tam organizowane wyścigi samochodowe. W ostatnim czasie tor przeszedł konieczne przebudowy.

Wyścig w Katarze będzie 20. z 22 wyścigów w tegorocznym kalendarzu Formuły 1. Potem odbędą się jeszcze wyścigi w ZEA i Arabii Saudyjskiej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy