Katarzyna Sójka: Chcemy uatrakcyjnić zawód pielęgniarki

Świeżo upieczona minister zdrowia Katarzyna Sójka udzieliła wywiadu dla PAP, w którym nawiązała do kilku palących kwestii. Sójka zapowiada, że zrobi wszystko, by m.in. uatrakcyjnić zawód pielęgniarki.

Sójka została nowym ministrem zdrowia rządu Mateusza Morawieckiego 10 sierpnia, kiedy to zastąpiła na tym stanowisku Adama Niedzielskiego, który odszedł z resortu w atmosferze skandalu.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Niedzielski wyleciał ze stanowiska w związku z upublicznieniem danych osobowych jednego z lekarzy, który ośmielił się skrytykować system wystawiania recept.

Sójka o planowanych zmianach

Nowa minister ma wiele pomysłów na polepszenie kulejącej w wielu obszarach służby zdrowia. Jednym z głównych problemów są bez wątpienia długie kolejki do lekarza.

– Dostrzegamy problem z długimi kolejkami do lekarzy w niektórych obszarach. W tym celu zwiększamy liczbę studentów medycyny i miejsca rezydenckie – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Sójka chce także, aby więcej chętnych garnęło się do zawodu pielęgniarki. Aby tak było, trzeba bez wątpienia uczynić ten zawód o wiele bardziej atrakcyjnym na wielu polach.

Chcemy uatrakcyjnić zawód pielęgniarki. Już teraz jest więcej chętnych do pracy w tym zawodzie, a w najbliższym czasie wraz z samorządem podejmiemy kolejne działania w tym celu. Na pewno ważnym punktem będzie wzrost minimalnego wynagrodzenia. Zapewni to lepsze warunki finansowe także dla pielęgniarek.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły