Kazimiera Szczuka ma nową pracę. Trudno uwierzyć, co będzie robić

O Kazimierze Szczuce było w ostatnich latach znacznie ciszej, niż choćby dekadę temu. Środowiska feministyczne „znalazły sobie” nowe twarze, np. Martę Lempart. Szczuka jednak żyje i ma się dobrze. Co więcej, właśnie sięgnęło po nią RMF FM. Rola, jaką jej powierzono, jest co najmniej zaskakująca. 

Jeszcze kilka lat temu w Polsce mówiąc „feministka”, myślałeś – Kazimiera Szczuka. Działaczka i aktywistka pojawiała się bowiem niemalże na wszystkich wydarzeniach związanych z postulatami feministycznymi. Udzielała się też w mediach.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Ponadto ze wszystkich sił próbowała wedrzeć się do świata wielkiej polityki. Jednakże na przestrzeni lat jej próby wejścia do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego kończyły się niepowodzeniem. Teraz znów wcieli się w rolę dziennikarki – na antenie RMF FM.

Kazimiera Szczuka ma nową pracę. RMF FM wiele ryzykuje?

Portale branżowe, między innymi WirtualneMedia.pl, informują dziś, że Szczuka znalazła właśnie zatrudnienie w najpopularniejszej rozgłośni radiowej w kraju – RMF FM. Kontrowersji nie budzi jednak sam fakt, że Bauer Media Invest GmbH zatrudnił feministkę.

Niektórzy mają natomiast obawy o to, jak swoją pracę wykonywać będzie Kazimiera Szczuka. Albowiem jak czytamy w publikacji „Wirtualnych Mediów”, w RMF-ie kobieta będzie… przeprowadzać rozmowy z politykami. Czy będą one – zwłaszcza w obliczu kampanii wyborczej – prowadzone w sposób obiektywny? To dopiero się okaże.

Na pewno jednak legendarną już aktywistkę można określić mianem jednej z najbardziej „lewicujących” osób publicznych w Polsce. Szczuka zastąpi Biankę Mikołajewską, która w czerwcu rozstała się z radiem RMF FM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły