Kidawa-Błońska o drugiej kadencji Glapińskiego: tylko PiS nagradza za niekompetencję

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Adam Glapiński będzie pełnił funkcję prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP) przez kolejną kadencję. Do tego odniosła się dziś Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posłanka Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej jest oburzona tym, że Adam Glapiński został mianowany na 2. kadencję prezesa Narodowego Banku Polskiego.

W ostatnim czasie wokół jego osoby mnożyły się bowiem kontrowersje. Między innymi dlatego, że jego uspokajające wypowiedzi sprzed kilku miesięcy miały niewiele wspólnego z prawdą. Na pierwsze półrocze 2022 zapowiadał deflację. Tymczasem obserwujemy najwyższą od kilkudziesięciu lat inflację. W związku z tym – co oczywiste – ceny towarów i usług błyskawicznie wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent.

Drożyzna postępuje! Wiemy, o ile zdrożeje żywność w sierpniu 2022 r.

Kidawa-Błońska o przedłużeniu kadencji Glapińskiego

Opozycyjna parlamentarzystka i była kandydatka na urząd prezydenta RP (2020) nie rozumie, dlaczego rządzący nie poszukali innego rozwiązania w tak dramatycznej sytuacji gospodarczej i mimo wszystko prezes NBP Adam Glapiński pozostał na stanowisku.

Przypomnijmy, że kilka tygodni wcześniej Polacy przecierali oczy ze zdumienia, gdy Glapiński otrzymał bardzo wysoką premię za swoją pracę w ubiegłym roku.

– W tym trudnym czasie jastrząb Glapiński dostał drugą kadencję jako prezes NBP. Tylko PiS nagradza za niekompetencję i działanie na szkodę Polaków – przekazała Małgorzata Kidawa-Błońska.

0
Skomentuj ten artykułx