Kierwiński: Kaczyński uciekł z rządu w obliczu wojny u sąsiada

POPULARNE DZIŚ

Marcin Kierwiński odniósł się do dymisji Jarosława Kaczyńskiego ze stanowiska wicepremiera. Polityk Platformy Obywatelskiej to posunięcie lidera PiS nazwał ucieczką. Ucieczką w najmniej odpowiednim momencie.

Więcej opinii znajdziesz w dziale mPress Opinie

Po odejściu wicepremiera Kaczyńskiego z rządu Mateusza Morawieckiego rozpętały się ogniste debaty. Co oczywiście było do przewidzenia.

Chociażby wczoraj prominentny poseł PO Borys Budka stwierdził, że dymisja Kaczyńskiego jest bez znaczenia i niczego nie zmieni. W uszczypliwy sposób do decyzji prezesa PiS odniósł się także Tomasz Lis – były redaktor naczelny tygodnika „Newsweek”.

Kierwiński: polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo ucieka z rządu w obliczu wojny

Teraz natomiast głos zabrał Marcin Kierwiński – jeden z bardziej znanych parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Również on ma spore zastrzeżenia co do decyzji najbardziej wpływowego polityka w naszym kraju.

Kierwiński stwierdził nawet, że Jarosław Kaczyński to polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju. Tym bardziej – zdaniem politycznych oponentów – nie powinien wypisywać się z rządu – zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej.

– Czy znacie inny kraj w którym polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo ucieka z rządu w obliczu wojny u sąsiada? Partia jest ważniejsza… Jak to skomentujecie? – pyta na Twitterze poseł Marcin Kierwiński.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x