Kierwiński: Kaczyński uciekł z rządu w obliczu wojny u sąsiada

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Marcin Kierwiński odniósł się do dymisji Jarosława Kaczyńskiego ze stanowiska wicepremiera. Polityk Platformy Obywatelskiej to posunięcie lidera PiS nazwał ucieczką. Ucieczką w najmniej odpowiednim momencie.

Więcej opinii znajdziesz w dziale mPress Opinie

Po odejściu wicepremiera Kaczyńskiego z rządu Mateusza Morawieckiego rozpętały się ogniste debaty. Co oczywiście było do przewidzenia.

Chociażby wczoraj prominentny poseł PO Borys Budka stwierdził, że dymisja Kaczyńskiego jest bez znaczenia i niczego nie zmieni. W uszczypliwy sposób do decyzji prezesa PiS odniósł się także Tomasz Lis – były redaktor naczelny tygodnika „Newsweek”.

Putin stracił cierpliwość. Podjął nagłą decyzję, która zmroziła nawet jego żołnierzy

Kierwiński: polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo ucieka z rządu w obliczu wojny

Teraz natomiast głos zabrał Marcin Kierwiński – jeden z bardziej znanych parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Również on ma spore zastrzeżenia co do decyzji najbardziej wpływowego polityka w naszym kraju.

Kierwiński stwierdził nawet, że Jarosław Kaczyński to polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju. Tym bardziej – zdaniem politycznych oponentów – nie powinien wypisywać się z rządu – zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej.

– Czy znacie inny kraj w którym polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo ucieka z rządu w obliczu wojny u sąsiada? Partia jest ważniejsza… Jak to skomentujecie? – pyta na Twitterze poseł Marcin Kierwiński.

0
Skomentuj ten artykułx