Kłopotów nie zabrakło, ale udało się. Iga Świątek gra dalej w US Open

Iga Świątek wygrała z Fioną Ferro 3:6, 7:6, 6:0 i awansowała do 3. rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. 20-latka miała problemy i przez długi czas nie mogła przejąć kontroli nad meczem.

W 1. rundzie Świątek pewnie pokonała Amerykankę Jamie Loeb wygrywając 6:3, 6:4. Następną rywalką Polki była Fiona Ferro, która wcześniej w swoim pierwszym meczu na tegorocznym US Open ograła Japonkę Nao Hibino 6:1, 6:4.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Przeciwniczka Polki znajduje się na 74. miejscu w rankingu WTA, dlatego to Polka była zdecydowaną faworytką tego spotkania. Jednak początek był dla niej trudny i kibice musieli drżeć o wynik.

Już w drugim gemie Ferro przełamała Świątek, która w pierwszych fragmentach meczu grała bardzo nerwowo. Francuzka przejęła kontrolę  i wykorzystała błędy 20-latki, wygrywając pierwszego seta 6:3.

Druga partia miała jeszcze gorszy przebieg dla Polki i wydawało się, że już niedługo może odpaść z turnieju. Świątek przegrała aż pięć kolejnych gemów. Raszynianka nie poddała się jednak i doprowadziła do tie-breaku, który wygrała 7:6.

W trzecim secie Francuzka zupełnie opadła z sił, a Polka ewidentnie wróciła na swój poziom, dzięki czemu wygrała tę partię bez straty gema 6:0 i całe spotkanie 2:1. Świątek w bólach awansowała do 3. rundy US Open.

Najnowsze artykuły