Kolejne pieniądze dla rodzin? Morawiecki wprost: rząd musi wspierać

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

500 plus to był dopiero początek? Wszystko, a właściwie słowa Mateusza Morawieckiego wypowiedziane dosłownie kilkanaście minut temu, na to wskazują. Dodatkowe pieniądze dostać może… właściwie każdy. Albowiem premier nie zdradził jeszcze szczegółów. 

Pieniądze, które rząd w ciągu blisko dwóch kadencji przeznaczył na politykę prorodzinną, to setki miliardów złotych. Bardzo wiele wskazuje jednak na to, że to nie koniec. A właściwie do mowy potocznej wdziera się już powiedzenie: 500 plus to był dopiero początek.

Sikorski publikuje nagranie z Kaczyńskim. Wielu mocno się zdziwi

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że w poniedziałek miejsce będzie miała wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w województwie małopolskim – informowało m.in. PolskieRadio24.pl. Tak też się stało. Dziś szef rządu przemówił do mieszkańców Białego Kościoła – niewielkiej miejscowości w Małopolsce.

Mateusz Morawiecki mówi wprost o pieniądzach dla rodzin. 500 plus to dopiero początek?

Wybory parlamentarne mogą odbyć się w tym roku, a nawet w najbliższych tygodniach. Informowaliśmy o tym w sobotę, powołując się na doniesienia Onetu. Czyżby właśnie rozpoczęła się intensywna kampania Prawa i Sprawiedliwości? Oto, co w kontekście pieniędzy przeznaczanych na świadczenia socjalne powiedział przed momentem premier Morawiecki: 

– Potrzebny jest rząd, który wspiera, który ufa rodzicom, ludziom i rodzinom – i takim rządem staramy się być, czego najlepszym dowodem jest nasza polityka społeczna – mówi Mateusz Morawiecki. Czyżby kolejny program wsparcia dla rodzin? Zwłaszcza tych wielodzietnych? A może nowy program socjalny obejmujący szerokie grono obywateli. Bo tak właśnie internauci interpretują już fragment powyższej wypowiedzi, gdzie Morawiecki mówi o „zaufaniu do rodziców, rodzin i… ludzi„.

Fani Edyty Górniak załamani. Nie mogą uwierzyć w to, co zrobiła

Na większe wsparcie, czyli dodatkowe pieniądze, liczyć będą mogli również bezrobotni? Tak daleko władza raczej się nie posunie. Ale czy to tylko raz lub dwa konserwatywni rządzący sprawiali nam polityczne niespodzianki?

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zbigniew
Zbigniew
17 dni temu

Morawiecki;
-a Dlaczego rząd,,mysi”!?.

Luzak
Luzak
17 dni temu

Idą wybory dajcie sieniorom więcej będą tak lecieć na wybory ze w płocie się zabija a potem jak dacie podatki to głód zajrzy większości ludziom do du.y

2
0
Skomentuj ten artykułx
()
x