Komorowski o Tusku, Giertychu i Kołodziejczaku: współczuję środowisku

Niedawno w polskiej polityce zawrzało po tym, jak Michał Kołodziejczak z AgroUnii, były członek Prawa i Sprawiedliwości postanowił wystartować do sejmu z listy Platformy Obywatelskiej.

Poparcie Kołodziejczaka dla Donalda Tuska i jego ugrupowania wywołało spore oburzenie, bowiem jeszcze w czerwcu tego roku najbardziej znany polski rolnik otwarcie krytykował byłego przewodniczącego Rady Europejskiej.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

„Donald Tusk zrobił z nas kraj koczownicy. Ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii” – grzmiał Kołodziejczak.

Teraz 34-latek będzie musiał zdecydować, czy jawnie zmienić swoje poglądy. Deklarował on bowiem swój sprzeciw wobec aborcji, natomiast Tusk jako zwolennik aborcji na życzenie zapowiadał, iż będzie w tej sprawie żądał deklaracji.

Podobnie sytuacja ma się z Romanem Giertychem, który również niespodziewanie startuje do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Doświadczony polski polityk niegdyś także sprzeciwiał się swobodnemu dostępowi do aborcji.

Komorowski ostro o Tusku, Kołodziejczaku i Giertychu

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski udzielił dzisiaj wywiadu dla Radia ZET. Skrytykował on postawę Tuska w sprawie deklaracji o popieraniu aborcji na żądanie i podniósł dyskusję na temat Kołodziejczaka oraz Giertycha.

Jeżeli tego rodzaju deklaracja padnie, to współczuje całemu środowisku. Bo to znaczy, że środowisko się godzi na łamanie sumień. Widzę sprawę Giertycha i pana Kołodziejczaka jako szansę do wycofania się przez Tuska ze stanowiska w sprawie aborcji, czego bym bardzo Platformie życzył – powiedział Komorowski.

Najnowsze artykuły