Strona głównaInne publikacjeKomorowski o Tusku, Giertychu i Kołodziejczaku: współczuję środowisku

Komorowski o Tusku, Giertychu i Kołodziejczaku: współczuję środowisku

Niedawno w polskiej polityce zawrzało po tym, jak Michał Kołodziejczak z AgroUnii, były członek Prawa i Sprawiedliwości postanowił wystartować do sejmu z listy Platformy Obywatelskiej.

Poparcie Kołodziejczaka dla Donalda Tuska i jego ugrupowania wywołało spore oburzenie, bowiem jeszcze w czerwcu tego roku najbardziej znany polski rolnik otwarcie krytykował byłego przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Donald Tusk zrobił z nas kraj koczownicy. Ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii” – grzmiał Kołodziejczak.

Teraz 34-latek będzie musiał zdecydować, czy jawnie zmienić swoje poglądy. Deklarował on bowiem swój sprzeciw wobec aborcji, natomiast Tusk jako zwolennik aborcji na życzenie zapowiadał, iż będzie w tej sprawie żądał deklaracji.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Podobnie sytuacja ma się z Romanem Giertychem, który również niespodziewanie startuje do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Doświadczony polski polityk niegdyś także sprzeciwiał się swobodnemu dostępowi do aborcji.

Komorowski ostro o Tusku, Kołodziejczaku i Giertychu

Były prezydent Polski Bronisław Komorowski udzielił dzisiaj wywiadu dla Radia ZET. Skrytykował on postawę Tuska w sprawie deklaracji o popieraniu aborcji na żądanie i podniósł dyskusję na temat Kołodziejczaka oraz Giertycha.

Jeżeli tego rodzaju deklaracja padnie, to współczuje całemu środowisku. Bo to znaczy, że środowisko się godzi na łamanie sumień. Widzę sprawę Giertycha i pana Kołodziejczaka jako szansę do wycofania się przez Tuska ze stanowiska w sprawie aborcji, czego bym bardzo Platformie życzył – powiedział Komorowski.

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

„Polityczny nóż w plecy”. Kaczyński naprawdę to zrobił

Jarosław Kaczyński kalkuluje niezwykle chłodno. Dosłownie na samą myśl o jego kolejnym politycznym posunięciu, można poczuć fizyczny chłód....

Ziobro wydał oświadczenie. Padły zaskakujące słowa dotyczące jego choroby

Zbigniew Ziobro wydał kolejne oświadczenie. Poczynił to za pośrednictwem mediów społecznościowych. W środę były minister sprawiedliwości nie tylko...

Ostatnie newsy