Kończy się koncesja dla TVN. KRRiT podaje powód zwłoki

Kolejne problemy z prawami do nadawania na terenie Polski przez TVN. Niemal każdy zainteresowany tematem wie, kiedy kończy się koncesja TVN-u. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie wydała jednak pozytywnej decyzji. Mamy komentarz przedstawicieli KRRiT.

TVN to największa komercyjna stacja telewizyjna w naszym kraju. W warstwie informacyjnej zdecydowanie przeważa narracja antyrządowa. Stąd też wielokrotnie obawiano się, że obecna władza zechce „zdmuchnąć” z medialnego rynku tak mocnego gracza. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Nie tak dawno toczyły się batalie o przeforsowanie tzw. ustawy Lex TVN, która w praktyce mogłaby skutkować właśnie unicestwieniem stacji, lub też przejęcie go przez podmioty zależne od rządu. Masowe protesty i interwencje zagranicznych trybunałów dały skutek, przez co inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego spaliła na panewce. 

Koniec koncesji TVN. Dlaczego KRRiT zwleka do ostatniej chwili?

Krajowa Rada Radiofonii i telewizji nadal nie wydała pozytywnej decyzji w sprawie wnioskującej o prawo do nadawania na kolejne 10 lat stacji TVN. Zaznaczamy, że TVN S.A. ubiega się o nową koncesję nie tylko dla głównego kanału (wygasa 14.04.2024 r.), ale też TVN International (10.02.2024 r.) oraz TVN Turbo (12.04.2024 r.).

Powodem zwłoki w podejmowaniu decyzji ma być niejasna dla KRRiT struktura własnościowa nadawcy – dowiedzieli się dziennikarze portalu wirtualnemedia.pl w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Ponadto głos zabrał sam jej przewodniczący. 

Choć oficjalnie nie ma przeciwwskazań, by TVN otrzymał ubłaganą koncesję, przewodniczący Maciej Świrski nie składa konkretnych deklaracji. – To, co na pewno będę starał się zrobić przed urlopem, to na jednym z posiedzeń lipcowych wróci na agendę omówienie monitoringu TOK FM – mówił jakiś czas temu. Obietnicę spełnił, bo TOK FM uzyskało koncesję w drugiej połowie ubiegłego miesiąca. Co będzie z TVN-em? Tego dowiemy się na przestrzeni najbliższych tygodni.

Najnowsze artykuły