Konfederacja domaga się dymisji Sasina. Wicepremier chce podwyżki podatków dotyczących… budownictwa: To jest jakaś aberracja [+WIDEO]

POPULARNE DZIŚ

Konfederacja zorganizowała w poniedziałek konferencję prasową w Sejmie. Politycy formacji domagają się dymisji wicepremiera Sasina, który w ocenie posłów zamierza powalić polską gospodarkę. Chodzi m.in. o dotychczasowe porażki szefa resortu aktywów państwowych oraz nadchodzący podatek „od sukcesu”, którego obawiają się przedsiębiorcy. Co więcej, na horyzoncie pojawiają się również nowe daniny. Tym razem uderzą one w sektor budowlany.

W konferencji wziął udział m.in. poseł Robert Winnicki.

– Po spektakularnej klęsce rządowego programu Mieszkanie+ mają w planach rządzący nową inicjatywę dotyczącą budownictwa i mieszkalnictwa. Pan wicepremier Sasin zaproponował… trzy podatki – powiedział, rozpoczynając briefing prasowy.

Konfederacja chce dymisji Sasina

Polityk opozycji wskazał te podatki, nad wprowadzeniem których coraz częściej myśli ministerstwo aktywów państwowych: Daninę transakcyjną, quasi podatek od przychodów z budynków i wyższą stawkę podatku od nieruchomości.

– Te pomysły pojawiają się znikąd i jak zwykle bez większych szczegółów, bez znajomości rynku, bez jakiegokolwiek uzasadnienia mówiącego o tym, jaka jest sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce, a jest ona cały czas – stabilnie od lat, od dekad – bardzo trudna. Mieszkań jest cały czas za mało, są – zwłaszcza w większych miastach, gdzie swoje ścieżki życiowe kieruje większość młodych ludzi w Polsce – horrendalnie drogie, kredyty i ich raty to jest horror obecnie – alarmuje poseł.

I w tych warunkach Jacek Sasin i rząd PiS-u proponują jeszcze podwyżki podatków dotyczące budownictwa, dotyczące mieszkań. Szanowni państwo, to jest jakaś aberracja – powiedział polityk Konfederacji.

Robert Winnicki wskazał, że obecnie z powodu zwiększonej inflacji do budżetu państwa i tak „wpływają ogromne wpływy”, więc nie do pomyślenia jest, by rząd wprowadzał jeszcze dodatkowe podatki.

– Dlatego żądamy w tym miejscu i w tym momencie natychmiastowej dymisji Jacka Sasina. Ten człowiek powinien zniknąć jak najszybciej z rządu. Ten człowiek jak najszybciej powinien zniknąć z polskiego życia publicznego ponieważ jest szkodnikiem – dodał.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x