Konflikt w Bayernie Monachium. Napięte relacje pomiędzy Neuerem a Nagelsmannem

POPULARNE DZIŚ

Iskrzy na Allianz Arena. Bramkarz Bayernu Monachium Manuel Neuer oraz trener Julian Nagelsmann są ponoć skonfliktowani.

Neuer w grudniu złamał nogę podczas jazdy na nartach i jego powrót do gry przewidywany jest dopiero na przyszły sezon. Niemiecki golkiper w międzyczasie udzielił wywiadu w niemieckiej prasie, który odbił się szerokim echem.

36-latek skrytykował władze klubu za zwolnienie trenera bramkarzy Toniego Tapalovicia, z którym był mocno zżyty. Użył dosadnych słów, między innymi powiedział, iż czuje, jakby wyrwano mu serce i to najgorszy moment jego kariery.

Prezes Bayernu Olivier Kahn oraz dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic otwarcie uznali te słowa za niestosowne i szkodliwe dla klubu.

Konflikt Neuera i Nagelsmanna

Ponoć wyrzucenia Tapalovicia chciał właśnie Nagelsmann, co bardzo nie spodobało się Neuerowi. Poza tym obaj panowie mieli nie darzyć się sympatią od dawna. Między innymi dlatego, że młody szkoleniowiec faworyzuje Joshuę Kimmicha jako lidera swojej drużyny, pomijając Neuera, który przecież nosi kapitańską opaskę.

Jak dowiedział się tygodnik „Kicker”, niektórzy koledzy z drużyny solidaryzowali się z Neuerem po głośnych wywiadach dla „Süddeutsche Zeitung” i „The Athletic”. Jego wypowiedzi są oczywiście tematem dyskusji wśród członków zespołu.

Mistrz świata z 2014 to nie pierwszy zawodnik, który nie może dogadać się z Nagelsmannem. W przeszłości były opiekun Lipska rzekomo nie mógł znaleźć wspólnego języka m.in. z Robertem Lewandowski.

Najnowsze artykuły

0
Skomentuj ten artykułx
()
x