Strona głównaSpołeczeństwoDostanie nie tylko dożywocie? Koniec nadziei dla Dawida B.

Dostanie nie tylko dożywocie? Koniec nadziei dla Dawida B.

Kara dla 28-letniego Dawida B. za pozbawienie życia małego Kamilka – w szczególnie okrutny sposób – jest oczywiście nieunikniona. Wyrok będzie najsurowszy. Jednak orzeczenie dożywotniego pozbawienia wolności, które niemal na pewno zapadnie, nie jest jedynym problemem mężczyzny.

O tragedii, jaka rozegrała się kilka tygodni temu a swój tragiczny finał znalazła 8 maja, pisaliśmy już wielokrotnie. Zaledwie 8-letni Kamilek z Częstochowy został zakatowany przez swojego ojczyma. Wszystkiemu biernie przyglądała się matka chłopca.

Jak już informowaliśmy, biegli w zakresie prawa karnego przewidują dla matki Kamilka nieco lżejszy wyrok. Ojczym natomiast bez wątpienia nie uniknie dożywocia. Wydawać by się, że gorszych wieści dla kata już być nie może. Nic bardziej mulnego.

Wyrok dla Dawida B. – kata Kamilka z Częstochowy

Oczywiście wyrok jeszcze nie zapadł. Ba! Nie ruszył jeszcze proces kata 8-letniego chłopca. Spekulacje na temat kary za tę okrutną zbrodnię trwają już jednak od kilku tygodni. Głos w sprawie zabrali również eksperci, a nawet prokuratur generalny.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

I choć Zbigniewowi Ziobrze nie udało się przeforsować zmian w prawie, umożliwiających sądom wydawanie wyroków bezwzględnego więzienia bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie, Dawid B. najprawdopodobniej nie uniknie tego scenariusza.

– Oczywiście to, że Dawid B. do końca życia nie wyjdzie na wolność jest jak najbardziej prawdopodobne. Prawo co prawda zezwala mu na wnioskowanie o przedterminowe zwolnienie. Natomiast Sąd wcale nie musi na to zezwalać. Tak więc w praktyce dożywocie w pełnym tego słowa znaczeniu jak najbardziej funkcjonuje. Zwłaszcza w przypadku sprawców tak bestialskich czynów – mówi nam mec. Michał Wójcik.

Sprawa jest niebywale rozdmuchana medialnie. Z kolei opisy okrutnych czynów, jakich wobec Kamilka dopuszczał się Dawid B., dosłownie mrożą krew w żyłach. Trudno zatem przypuszczać, że sąd – czy to na etapie pierwszego procesu, czy apelacji – doszuka się jakichkolwiek okoliczności łagodzących.

Redakcja mPress poleca również:

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy