Strona głównaInne publikacjeKoniec Szymona Kołeckiego w KSW!

Koniec Szymona Kołeckiego w KSW!

Szymon Kołecki poinformował, że rozwiązał kontrakt z KSW i zakończył współpracę z największą polską federacją sportów walki. Niewykluczone jednak, że będzie występował w innej organizacji.

O sensacyjnej wiadomości poinformował dziś rano „Onet Sport”. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z 2008 roku, a od 2017 roku zawodnik MMA podjął decyzję o zakończeniu współpracy z gigantem polskiego rynku mieszanych sztuk walki.

Kołecki był związany z KSW od 2019 roku. Od tego czasu stoczył cztery wygrane pojedynki, między innymi z Mariuszem Pudzianowskim i Damianem Janikowskim. W ostatniej walce 17 lipca 2021 roku wygrał z Akopem Szostakiem.

– Umówiliśmy się z władzami federacji KSW, że stoczę w tym roku jeszcze jeden pojedynek za normalną stawkę, ale nie było mowy o starciu o pas z kimś takim, jak niepokonany od pięciu lat w wadze półciężkiej Tomasz Narkun. A taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem – powiedział Kołecki w rozmowie z „Onet Sport”.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu. Nie chciałbym takiej walki jedynie „zaliczyć”, a dać sobie szansę na zwycięstwo. Do tego jednak trzeba przygotować odpowiednią formę – dodał były ciężarowiec.

– Nie rozmawiałem jeszcze z żadną inną federacją, bo jestem lojalnym człowiekiem i nie chciałem tego robić, dopóki obowiązywał mój kontrakt z KSW. Teraz jednak wszystkie rozwiązania są możliwe i nie wykluczam, że wkrótce znowu wejdę do klatki – dodał.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy