Koniec Szymona Kołeckiego w KSW!

Szymon Kołecki poinformował, że rozwiązał kontrakt z KSW i zakończył współpracę z największą polską federacją sportów walki. Niewykluczone jednak, że będzie występował w innej organizacji.

O sensacyjnej wiadomości poinformował dziś rano „Onet Sport”. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów z 2008 roku, a od 2017 roku zawodnik MMA podjął decyzję o zakończeniu współpracy z gigantem polskiego rynku mieszanych sztuk walki.

Kołecki był związany z KSW od 2019 roku. Od tego czasu stoczył cztery wygrane pojedynki, między innymi z Mariuszem Pudzianowskim i Damianem Janikowskim. W ostatniej walce 17 lipca 2021 roku wygrał z Akopem Szostakiem.

– Umówiliśmy się z władzami federacji KSW, że stoczę w tym roku jeszcze jeden pojedynek za normalną stawkę, ale nie było mowy o starciu o pas z kimś takim, jak niepokonany od pięciu lat w wadze półciężkiej Tomasz Narkun. A taką właśnie dostałem ofertę. I ją odrzuciłem – powiedział Kołecki w rozmowie z „Onet Sport”.

– Nigdy wcześniej tego nie zrobiłem, ale w tym wypadku oczekiwałem więcej czasu na przygotowania niż tylko niespełna osiem tygodni. A tylko tyle mi zaproponowano, choć ja byłem po dwumiesięcznym roztrenowaniu. Nie chciałbym takiej walki jedynie „zaliczyć”, a dać sobie szansę na zwycięstwo. Do tego jednak trzeba przygotować odpowiednią formę – dodał były ciężarowiec.

– Nie rozmawiałem jeszcze z żadną inną federacją, bo jestem lojalnym człowiekiem i nie chciałem tego robić, dopóki obowiązywał mój kontrakt z KSW. Teraz jednak wszystkie rozwiązania są możliwe i nie wykluczam, że wkrótce znowu wejdę do klatki – dodał.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...