„Konkret nr 68” Donalda Tuska to wpadka? Odbiorcy nie przyswoją tego pozytywnie

Wizerunkowa wpadka, czy po prostu jeden z mniej przemyślanych „konkretów” spośród stu, które w tej kampanii przedstawi Donald Tusk? Otóż „konkret nr 68” – z perspektywy potencjalnego wyborcy – nie brzmi najlepiej.

Za wiele rzeczy krytykowaliśmy obecny rząd. Bo i było ku temu wiele okazji. Jednakże tak ten dzisiejszy, jak i poprzednie, miały podobne zapędy wobec spółek Skarbu Państwa. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Na przestrzeni kolejnych dekad funkcjonowania III RP kadrowe zawirowania i „obsadzanie stołków” stało się czymś niemal oczywistym. Państwowe przedsiębiorstwa, po praktycznie każdych kolejnych wyborach, doświadczały przetasowań personalnych. Zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych, które zwykli obejmować ludzie oddani obozowi rządzącemu w danym okresie. 

Tusk i „konkret nr 68” – nieprzemyślany punkt czy faux pas? 

Przedstawiając kolejne „konkrety”, stanowiące najbardziej przejrzystą część wyborczego programu Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk odniósł się właśnie do obsadzania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa swoimi ludźmi. 

Zdradził wprost, co ma zamiar zrobić w tej materii po ewentualnie wygranych wyborach. Niestety, były premier nie obiecuje podjęcia próby naprawienia patologicznego systemu. Zapewnia natomiast, że zadba o… zwolnienie ze SSP ludzi z nadania PiS.

W ich miejsce mają oczywiście pojawić się nowi. Nie śmiemy oczywiście podejrzewać, że będą oni z kolejnego nadania – tym razem PO / KO. Premier Tusk zapewnia bowiem – choć niestety żadnych konkretów jeszcze nie zdradza – że „przeprowadzony zostanie nowy nabór, w transparentnych konkursach”. Nasuwa się tutaj pytanie: czy te „konkrety” opracowuje i publikuje sam polityk, czy może poznający dopiero polityczne realia praktykant?

Więcej ciekawych publikacji:

  1. Będzie głośny transfer? Nieoficjalnie: Pajączkowska ma trafić do konkurencyjnej stacji
  2. Stanowski nie dowierza, Janoszek znowu to zrobiła. „Niemożliwa jest”
  3. Agnieszka Holland o sytuacji na granicy z Białorusią: Ludzie ukrywają się w lesie, pozbawieni godności

Najnowsze artykuły