Kontrowersje w finale Ligi Narodów! Czy tam był spalony?

Wczoraj odbył się finał drugiej edycji Ligi Narodów UEFA. W pojedynku Francji z Hiszpanią lepsi okazali się mistrzowie świata, którzy wygrali po kontrowersyjnym golu zdobytym przez Kyliana Mbappe.

Hiszpanie przystępowali do wczorajszego finału po wygraniu półfinałowego starcia z Włochami. Mistrzowie Europy przegrali pierwszy raz od 37 meczów, co jest światowym rekordem. Luis Enrique nie wahał się postawić w środku pola na 17-letniego Gaviego, który stał się najmłodszym piłkarzem kadry „La Roja”.

Francuzi na swojej drodze pokonali Belgów, choć po pierwszej połowie przegrywali już 0:2 po golach Carrasco i Lukaku. Mistrzowie świata przebudzili się w drugiej części zdobywając trzy bramki i meldując się w finale w Mediolanie.

Luis Enrique ponownie zaskoczył i wystawił w pierwszym składzie choćby Erica Garcię i wspomnianego wyżej Gaviego. Przez długi czas „La Roja” grała bardzo dobrze i bez większych problemów neutralizując ataki groźnego tria złożonego z Kyliana Mbappe, Antoine’a Griezmanna i Karima Benzemy.

I to właśnie Hiszpanie wyszli na prowadzenie jako pierwsi. Dobre zagranie od Sergio Busquetsa w świetnym stylu wykorzystał Mikel Oyarzabaal, który pokonał Hugo Llorisa. Radość zawodników Enrique nie trwała długo, ponieważ już chwilę później pięknego gola strzelił Karim Benzema.

W 80. minucie Kylian Mbappe dostał świetną piłkę i znalazł się sam na sam z Unaiem Simonem, pokonując go. W momencie podania Francuz był jednak na widocznym spalonym, ale interweniujący VAR uznał gola. Sędzia wytłumaczył, że ścigający się z Mbappe Eric Garcia dotknął świadomie piłkę, przez co trzeba było to uznać za podanie.

Francuzi wygrali 2:1 i sięgnęli po puchar Ligi Narodów UEFA. Triumfatorem pierwszej edycji byli Portugalczycy, którzy dwa lata temu byli górą w finale z Holandią.

Policja przedstawiła raport z ostatniej doby. „Interweniowaliśmy 21491 razy”

Polska policja przedstawiła raport z ostatniej doby. Na terenie całego kraju zanotowano aż 21,5 tys. interwencji. Ponadto poznaliśmy dane dotyczące liczby wypadków drogowych i ofiar...