Kosiniak-Kamysz o „likwidacji mięsa”: Musimy zatrzymać to szaleństwo!

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że do KE wpłynęła inicjatywa obywatelska dotycząca… zakazu hodowli zwierząt. Jego wdrożenie oznaczałoby oczywiście ogromne utrudnienia w dostępie do mięsa. Szef PSL postawił sprawę jasno.

Wegetarianie i weganie od wielu lat zwracali uwagę na złe warunki w hodowli zwierząt przeznaczonych na ubój. Wywalczyli wiele dobrego. Chociażby właśnie lepsze warunki sanitarne i… humanitarne dla kur, świń czy krów.

Teraz jednak środowiska sprzeciwiające się spożywaniu mięsa chcą pójść o krok dalej. Poinformował o tym przewodniczący PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sikorski publikuje nagranie z Kaczyńskim. Porównał je ze zdjęciami Tuska z Putinem

Brak mięsa po zatwierdzeniu projektu przez KE? Kosiniak-Kamysz: nie dopuścimy do tego!

Polskie Stronnictwo Ludowe od zawsze uważane było za frakcję stojąco po stronie „chłopstwa”. Pisząc bardziej poważnie: wspierające rolników. Co prawda w ostatnich latach ugrupowanie to znacznie mocniej się upolityczniło i zyskało łatkę „chorągiewki na wietrze”, ale – jak się okazuje – są sprawy, w których Ludowcy interweniować czują się zobowiązani.

– Do Komisji Europejskiej wpłynął wniosek o zarejestrowanie inicjatywy obywatelskiej zakładającej likwidację hodowli zwierząt – przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL-u. Dodał, że on i jego polityczne środowisko dołożą wszelkich starań, by Komisja Europejska podobnych projektów nie przyjęła.

– To kompletny ABSURD! Będziemy bronić normalności i nie zgadzamy się na żadne ograniczenia w produkcji żywności. Musimy zatrzymać to szaleństwo! – skwitował wzburzony Kosiniak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx
()
x