Strona głównaOpinieKosiniak-Kamysz: Nie będzie dyscypliny w sprawie związków partnerskich i aborcji

Kosiniak-Kamysz: Nie będzie dyscypliny w sprawie związków partnerskich i aborcji

Ustawa o związkach partnerskich dzieli koalicjantów w rządzie. Nowa Lewica i Koalicja Obywatelska są skłonne negocjować wiele jej aspektów, lecz Polskie Stronnictwo Ludowe na czele z Władysławem Kosiniakiem Kamyszem zdecydowanie sprzeciwia się kwestii zrównania związków partnerskich z małżeństwem i aborcji na żądanie.

Kosiniak-Kamysz był gościem w 1 Programie Polskiego Radia, gdzie otrzymał pytanie o najbardziej obecnie dzielącą koalicjantów kwestię, czyli ustawę o związkach partnerskich. Lewica i Koalicja Obywatelska chcą, by pary jednopłciowe mogły zawierać małżeństwa, a także pragną liberalizacji aborcji. PSL stawia jednak głośny sprzeciw.

– Nikogo nie powinno dziwić stanowisko PSL, od zawsze mówimy, że w kwestiach światopoglądowych decydujemy indywidualnie i to się nie zmieni. Nie będzie dyscypliny ani w kwestii związków partnerskich, ani aborcji – powiedział Kosiniak-Kamysz.

– Też mówiłem o swoich poglądach na tę sprawę i tutaj też nikt nie może być zaskoczony i myślę, że szacunek dla poglądów to tolerancja bardzo często po lewej stronie używane sformułowanie, to jest zadanie i wartość dwukierunkowa, nie tylko dla swoich poglądów, ale też dla poglądów odmiennych. Prowadzimy dialog, tym się różnimy od naszych poprzedników, że my rozmawiamy, nawet jak mamy inne stanowisko – dodał minister obrony narodowej.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Kosiniak-Kamysz podkreśla, że jest na tak kwestii ustawy o związkach partnerskich, jeżeli dotyka ona jedynie kwestie dziedziczenia i dostępu do informacji medycznych. Innymi słowy, kiedy ułatwia parom jednopłciowym życie. O małżeństwach i liberalizacji aborcji PSL jednak nie chce słyszeć.

Dagmara Kaźmierska w fatalnej sytuacji. Fani współczują i nie mogą uwierzyć

Wakacje w Paryżu, inne egzotyczne wyjazdy, brylowanie w mediach, status "królowej życia". Wszystko to już echa przeszłości. Dziś...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Medal? Trzeba być realistą

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Reprezentacja Polski w...

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Ostatnie newsy