Strona głównaSpołeczeństwoPonad 10 złotych za pieroga, czyli szalone ceny gotowych dań wigilijnych u...

Ponad 10 złotych za pieroga, czyli szalone ceny gotowych dań wigilijnych u Magdy Gessler

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W większości polskich domów na kilka dni przed Wigilią trwają gorączkowe przygotowania zwłaszcza w zakresie jedzenia. Nie każdy jednak podchodzi do świątecznego gotowania ochoczo i zamiast stać w kuchni, preferuje kupić gotowe dania.

Pędząca inflacja daje się we znaki nam wszystkim. Nie każdego stać, by godnie wyprawić święta, a co dopiero pozwolić sobie zamówić gotowe dania na ten wyjątkowy czas. Są jednak ludzie, którzy mają środki na takie rozwiązanie i to właśnie dla nich skierowana jest oferta znanej polskiej restauratorki Magdy Gessler.

U Gessler tanio nigdy nie było, lecz wiadomo – za jakość trzeba płacić. Rokrocznie podczas tłustego czwartku oburzenie wywołują ceny pączków, które trzeba zapłacić w lokalach należących do królowej polskiej kuchni. W jej flagowej restauracji „U Fukiera”, ten drożdżowy przysmak kosztował 15 złotych za sztukę.

Ceny potraw wigilijnych u Magdy Gessler zwalają z nóg

Ile więc kosztują potrawy wigilijne wychodzące z lokali, których jakość sygnowana jest nazwiskiem słynnej 70-latki? Dla przykładu za aromatyczną zupę grzybową zapłacimy aż 83 złote, a za tradycyjny barszcz już dużo taniej, bowiem „tylko” 65 złotych. 

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Za talerz, na którym położono skromną porcję pięciu pierogów twarz „Kuchennych rewolucji” życzy sobie 51 złotych, co daje więcej niż 10 złotych za jednego. Uszka z kolei to finansowy krok dalej. Za 10 sztuk musimy zapłacić 70 złotych. Biorąc pod uwagę rozmiar i koszt przygotowania tych niewielkich pierożków, jest to niewątpliwie cena horrendalna.

To tylko niektóre pozycje ze świątecznej oferty Magdy Gessler. Jak widać – jest naprawdę drogo, lecz z drugiej strony, ktoś i tak przecież za to zapłaci. Jakość i smak tych potraw muszą być z najwyższej półki, zwłaszcza, że mówimy o tak wyjątkowych daniach, jak te wigilijne.

Inne ciekawe artykuły:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy